Navinutie cievky

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo elektriky

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Navinutie cievky

#1 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Mar 21, 2013 8:38 pm

caute mam otazku , nechtiac som si poskodil cievku na statore ,takze mi to teraz vobec nehadze isku , chcel som to dat nanovo navinut ale 2 ludia co navijaju mi povedali ze to sa uz neda. Mali pravdu alebo sa im proste nechcelo s tym babrat?ake mate skusenosti?da sa to alebo musim kupit cele komplet nove?dik za rady. Prikladam foto
Prílohy
Fotografie0261.jpg
(90.41 KiB) 353 stiahnutí
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navinutie cievky

#2 Príspevok od užívateľa theruck » Št Mar 21, 2013 9:03 pm

otazne je ci sa to oplati robit. ci to nieje take lacne ze to nestoji za hodinu prace a co si na tom poskodil. ale ked uz ti dvaja povedali ze sa to neda tak tomu ver a ked im neveris tak si to previn sam

Užívateľov profilový obrázok
Peter 218
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 845
Dátum registrácie: So Aug 14, 2010 11:19 pm
Skúter: Aprilia SR 50
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#3 Príspevok od užívateľa Peter 218 » Št Mar 21, 2013 9:07 pm

Sa my iba zdá alebo Porky si prevíjal zapalovanie na silnejšie? :pardon:
Aprilia Sr 50-liatina 70 ccm,17,5ka karburator,Malossi multivar,Naraku spojka,Malossi remeň,Gianelli Extra. :)

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Navinutie cievky

#4 Príspevok od užívateľa Damo555 » Št Mar 21, 2013 9:32 pm

Hej, ale on prevíjal cievky pre dobíjanie nie pre napájanie zapaľovania čiže CDI. Tam sa indukuje okolo 120V čo som ja meral, preto je tam navinutá ta cievka takým tenkým drôtom aby sa tam zmestilo toľko závitov... A ty keby si to chcel previť tak lakovaný drôt o takej hrúbke by si aj zohnal, len nevieš koľko tam bolo navinuto závitov...
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

Re: Navinutie cievky

#5 Príspevok od užívateľa rspeed » Št Mar 21, 2013 9:47 pm

... naposledy som kupoval zapalko za 10 evri - urcite sa to neoplati ...

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#6 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Mar 21, 2013 10:20 pm

to navinut asi jedine podla hmotnosti drotu...idem este zajtra za jednym znamym ci mi to navinie a uvidim....keby ho mam na ruke za 10 tak to by som ani nerozmyslal a bral hned :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Navinutie cievky

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Mar 21, 2013 11:28 pm

Ja by som na to išiel opačne odmotať až do zdravého a namotať len ten zbytok...a možno že by aj nebolo treba. Býva tam rezerva a to napätie čo tá cievka dáva nemusí byť presne dodržané...Ako hlboko to je poškodené? Je to prerušené alebo len povrchovo odraté? A samozrejme že to sa nechce nikomu motať, lebo kto by na to robil prípravok a ručne je to o hubu...Si zober že bude s a niekto srať s prípravkom než ho vymyslí a vyrobí a zaberie mu to hodinu - dve potom to namotá a vypýta 6,-E na dvoje cigarety??? ...A inak ak by si to čisto teoreticky premotával tak, stačí len priemer drátu aby sedel a namotáš doplna to nieje trafo že je tam treba presný počet závitov...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#8 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Mar 21, 2013 11:49 pm

no namotaval som uz rucne trafko na impulzny zdroj tam to nebola sranda a islo na prvy pokus :) no praveze je to prerusene ten drotik na viac miestach , iskru mi to vobec nehadze. Kazdopadne sem dam ci mi to ten znami navinul ci nie , spominal ze ma na to dajaky pripravok. Ten jeden pán co sa tym zaobera to nechcel namotavat , vraj sa to neda a nikdy to nepojde uz a bla bla moc sa mi tomu nechce verit. Priemer toho drotu je 0,2mm
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Navinutie cievky

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Mar 22, 2013 12:22 pm

Lenže trafko na impulzný zdroj má pár závitov...to sa namotá ľavou zadnou aj bez prípravku len tak v ruke.....ja som napríklad v živote ani nikdy nemotal nanovo primár na sieťovom trafe.....ak som potreboval trafo tak vždy som upravil len sekundár, že odmotal všetko nechal len primár a nanovo namotal sekundár podľa potreby....skrátka lenivosť na prvom mieste....ale zas na druhej strane som namotal cievku na krokový motorček tachometra....A tá bola ozaj teda dosť mini.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#10 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Apr 04, 2013 10:45 pm

tak nakoniec tam teraz mam fungel novy stator, avsak problem je ze sa da startovat iba nakopavackou. Ak startujem starterom tak toči ale nehadze vobec iskru. Novy stator je rovnaky ako stary aj farby kablov su rovnake aj koncovky, Bude asi vadne CDI alebo napada dakoho daco ine? Este jedna zaujimavost ak startujem starterom tak v momente ako prestanem startovat vtedy jedna doslova jedna iskricka preskoci. Ako keby to daco blokovalo aby nehadzalo isku pri startovani
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Navinutie cievky

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 04, 2013 11:14 pm

Kurňa nič ma nenapadá.....čo by to mohlo robiť nakoľko je to extra obvod napájanie zapalovania a zo štartovacím má spoločnú možno tak kostru...takže tú by som skontroloval prípadne odpojiť od spínačky kábel, čo blokuje zapalko - chcípak .
A možno len kecám... :unknown: :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#12 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Apr 04, 2013 11:18 pm

v starom statore bol snimac otacok s 2 drotmi a v nom je s jednym. V podstate cele zapalovanie su len 3 kable , modry(snimac),zeleny(ten ked odpojim nic sa nedeje,asi kostra) a cerveny(pravdepodobne štava na iskru) , ja fakt neviem :(
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#13 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Apr 05, 2013 5:21 pm

tak mam novy poznatok , ani neviem ako ale proste to funguje dal som ho aj na zadne bez problemov, ale problem je ze ak mam zapnute svetla a chvilu jazdim(cca15 minut) daco sa prehreje a skuter straca tah , akonahle vypnem svetla a necham iba obrysovky skuter ide zas jak raketa a startuje aj na el.starter. Napada dakoho daco co sa tam moze prehrievat?Ak aj jazdim zo svetlami a skuter zacne ist zle(slaba iskra) tak po chvilke statia napr na krizovatke zasa chvilu ide dobre par sekund az kym sa znova neprehreje. Stator je cisto novy...zozaciatku z neho isiel taky pisklavy zvuk pri istych otackach, som to aj rozobral hned pre istotu ale nic som nenasiel co by skrelo, teraz uz nesucha nic.
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Navinutie cievky

#14 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Apr 05, 2013 9:52 pm

Regulátor???...máš svetlá dobre zapojené? nieje dakde dajaký skrat? Alebo že silnejšia žiarovka ako je rátaná?nesvietia ti naraz obe vlákna dialkové aj tlmené spolu?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#15 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Apr 05, 2013 10:46 pm

no ja som zo svetlami nic nerobil ani nemenil ziarovky,ani nesvietia obe vlakna naraz. Preto mi to nejde do hlavy...skusim zajtra ist alebo startovat s dialkovym svetlom ci to aj vtedy bude robit, ak bude zle tak je niekde na statore problem alebo tam niekde, ak nebude problem bude asi vo svetle , fakt si to neviem vysvetlit :( Z toho statora jedna vetva ide na dobijanie baterie,druha na svetla a posledna na štavu pre sviecku nemam pravdu?
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Navinutie cievky

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » So Apr 06, 2013 11:25 am

No presne neviem schému nemám...ale všeobecne poldecáky majú elektriku riešenú tak že zapalko má svoju impulznú cievku ktorá dáva signál na odpálenie iskry to je tá malá extra od výkonových a dalej by mali mať napájaciu cievku na zapalovanie aby bolo funkčné aj keď sa pokazí napríklad regulátor a vyskratuje tie vinutia ktoré napájajú svetlá a nabíjanie baterky. Ale regulátor síce reguluje napätia na výstupe ale jednosmerný prúd sa používa na dobíjanie baterky a do svetiel ide striedavý prúd, nakoľko je zbytočné ho usmerňovať a tým pádom komlikovať regulátor a aj straty na usmerňovači by boli zbytočné. Ale neviem či sa to berie z jednej cievky a následne sa to delí až regulátore, alebo striedavá a jednosmerná časť má každá svoju cievku...ale asi nie to by potom tam muselo byť viac výstupných káblov z toho vinutia.A nemáš len prehodené tie dva vinutia , alebo že by mali nejak zle pripojenú kostru a tým pádom kostra ide cez dačo iné a blbne to lebo dajaký veľký úbytok napätia vzniká dakde....Motor máš dobre prekostrený s rámom? regler tak isto dobrá kostra?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Navinutie cievky

#17 Príspevok od užívateľa BacaNR » So Apr 06, 2013 12:11 pm

no ja som vinutia neprehadzoval, iba som nahodil komplet novy starot, konektor mal rovnaky aj farbu kablov tak som myslel ze len to nahodim a musi to ist :( ano motor mam dobre prekostreny to som kontroloval...naobedujem sa a idem sa do toho pustit dufam ze zavadu odhalim...regler som este nepozeral ten je myslim pod prednym plastom a tam som sa vcera uz nedostal...ale dik za rady vsetko pozrem a vecer dam vedet ako to dopadlo :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Navinutie cievky

#18 Príspevok od užívateľa VLADY » So Apr 06, 2013 6:43 pm

Držím palec...chcelo by to merať napájaciu cievku ktorá napája zapalovanie , že aké má napätie ak beží motor a či to nejak klesne ak sa zapnú svetlá . Alebo celkovo či tam nieje dakde problém.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "ELEKTRO"