Nesvietia obrysove svetla

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo elektriky

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
peter838
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 13, 2013 11:59 pm
Skúter: VONROAD 50QT - 3

Nesvietia obrysove svetla

#1 Príspevok od užívateľa peter838 » Ne Apr 14, 2013 12:13 am

Na zaciatok vas zdravim len nedavno som si kupil oficialneho skutra od kamarata, kedze ten presedlal po zmeneni zakona na 125ccm.A tak som objavil aj toto forum.
Je to VONROAD 50QT-3 ma najazdenych zatial 560 km takze je to podstane novy kusok... Len kupoval som ho s tym ze nesla truba a nesvietia obrysove svetla. Trubu som opravil tam bola mensia chyba v tlacitku na rukovati. Ale teraz sa mi jedna o druhu vec a to o obrysove svetla. Vie mi niekto vysvetlit ako to ma fungovat? Ide o to ze ked nastartujem a na prepinaci svetiel mam 3 polohy - vypnute - obrysove - stretavacie. No ked prepnem na obrysove nic sa nezapne ani nepodsvieti tachometer a pristrojovu dosku. A ked prepnem na stretavacie svetla tie idu no tie obrysove stale nie. For je v tom ze ked brzim zacnu svietit aj budiky na pristrojovke a aj predne (myslim ze je to take male svetlo vpredu pod hlavnym svetlom) obrysove svetlo. Vie mi niekto poradit kde hladat chybu, ak samozrejme a to my moj rozum vravi, ze by pristrojova doska mala svietit aj bez toho aby som musel brzdit a tak videl vlastne na budiky.
Este raz, zdravim a vopred vdaka za rady.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nesvietia obrysove svetla

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Apr 14, 2013 10:03 am

No asi bude dakde zlá kostra alebo čo....Prezri pozorne káble a konektory,aj kostriaci bod dakde na ráme scootra.... kde je netuším, prípadne prepojku medzi rámom a motorom. Alebo skús na skúšku prikostriť nejakým extra káblom prednú žiarovku-tú obrysovú alebo aj zadnú spoločnú či sa to neodstráni ten problém...priamo na motor to pripoj a uvidíš či pomohlo.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

peter838
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 13, 2013 11:59 pm
Skúter: VONROAD 50QT - 3

Re: Nesvietia obrysove svetla

#3 Príspevok od užívateľa peter838 » Ne Apr 14, 2013 12:44 pm

skusim sa s tym pozabavat, len este taku otazku nema niekto nejaky manual, alebo aj nejake schemy zapojenia pre VONROAD? lebo aj tu na fore som pozeral manualy na cinanov ale tie linky na stranky su uz neaktualne popripade dokumenty vymazane.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nesvietia obrysove svetla

#4 Príspevok od užívateľa theruck » Po Apr 15, 2013 12:49 pm

schemy zapojenia na vonroad nema zrejme ani ten co to poskladal ani ten co to vyrabal a navrhoval. budes musiet skusat. nie je tam toho zas tolko. pristrojovka ti musi zacat svietit ked zapnes svetla. ak mas 3 polohy na tlacitku tak nemusis mat 3 druhy svetiel ale ak mas naozaj aj obrysove/parkovacky tak teda v prvej polohe tie potom kratke a potom dlhe. mozno mas len nieco prehodene na tom vypinaci

peter838
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 13, 2013 11:59 pm
Skúter: VONROAD 50QT - 3

Re: Nesvietia obrysove svetla

#5 Príspevok od užívateľa peter838 » St Apr 17, 2013 9:26 pm

Tak uz to ide :) ked som robil klakson tak som odpojil, lepsie povedane vytiahol nechtiac jeden kabel z vedlajsieho zvazku a to bola ra pricina... Nebolo to prepojene ako malo:) uz to vsetko slape ako ma:)

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nesvietia obrysove svetla

#6 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 23, 2013 11:16 pm

aj priznat sa chce odvahu :)

Zamknuté

Návrat na "ELEKTRO"