problém po zohriatí motora

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
zoom
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Jún 12, 2014 9:29 am
Skúter: neuvedený

problém po zohriatí motora

#1 Príspevok od užívateľa zoom » Št Jún 12, 2014 9:55 am

Dobrý deň, už nejakú dobu mám s mojim skútrom Kentoya Zoom 50 4T (Race verzia) takýto problém. So studeným motor ide relatívne dobre (na čínu). Ale ked sa motor zohreje, po nejakom kilometri cca, tak má problém pri rozbiehaní. Mám z toho taký pocit, že sa dostáva do valca málo paliva a tak to na dve sekundy skape, potom to znovu naskočí a takto sa to opakuje viac krát. Dá sa to mu pomôcť neustálym pridávaním plynu, vtedy sa mi podarí dostať na 40km/h a potom to už nerobí, zrýchli to na maximálku a ide to už v pohode. Ale potom znovu pri rozbiehaní z ďalšej križovatky sa opakuje to isté. Mám vadný podtlakový ventil? alebo je niečo v karburátore? Ďakujem za rady

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: problém po zohriatí motora

#2 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 12, 2014 1:05 pm

ked odratam tvoje pocity tak si napisal iba ze mas problem pri rozbiehani ked je zohriaty a ze sa da tomu pomoct pridavanim plynu. ono vacsinou bez pridania plynu sa nerozbehnes takze skus sa vyjadrit presnejsie. ak ti to ide na maximalku taku ako vzdy tak nemas problem s motorom a zrejme ani s karburatorom. pozri sa do variatora na stav valcekov a na remen.

Užívateľov profilový obrázok
kiwikatv
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne Aug 24, 2014 7:50 pm
Skúter: yuki boss 150
Bydlisko: trenc.mitice

Re: problém po zohriatí motora

#3 Príspevok od užívateľa kiwikatv » Ne Aug 24, 2014 7:56 pm

zdravim vas chlapy.mam otazku robil som scooter 125 4t..novy valec novy piest..pretoze bol zadrety..no teraz po vymene a zohriati motora zacne trocha dymit z vyfuku..cim to moze byt??inak studeny to neroby...musi si to sadnut?alebo su to gufera na ventiloch??toto je prvy 4t ktory som robil tak by som prosil o radu..dakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"