YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Painsama
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Apr 13, 2010 1:22 pm
Skúter: neuvedený

YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#1 Príspevok od užívateľa Painsama » Pi Apr 23, 2010 2:55 pm

Zdravím, potreboval by som poradiť. Chcel by som vymeniť hlavnú trisku. Ako zistím akú trisku tam vlastne mám..? Potrebujem to vedieť aby som vedel akú mám kúpiť. Chcel by som totiž aby sa zväčil výkon. Nadstavovanie ihli v karbáči nijako neovplivnilo. Restrikcie to nemá ani vo variatore ani v cdi. Vo variači je nová prítlačná pružina a spojkové pružiny, tie trochu pomohli. Ale samotné otáčky motora by som chcel ešte zvýšiť. Na koľko sa od polovice plynu nezvyšujú. Prikladám aj foto motora ak by ste vedeli poradiť ako dať dole karbáč z motora aby som sa dostal ku hlavnej triske... Ešte potom ak už zistím čo tam mám za trisku o koľko vätčšiu by ste odporučili..? Treba vlastne odpojiť koleno karbáča a poodpájať prívod vdzuchu a paliva..? Alebo aký je vlastne postup..? Skontroloval som aj prísun vzduchu hadica neni nikde nejako obmedzená a je plne otvorená od výroby.
Prílohy
IMGP1747.JPG
(357.45 KiB) Zatiaľ žiadne stiahnutie
podpis som si este nenastavil

matrixko

Re: YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#2 Príspevok od užívateľa matrixko » Pi Apr 23, 2010 3:21 pm

ked nedavas ziadny tuning tak vecsiu trysku nedavaj to je prva vec.druha vec je ze na kazdej tryske by mala byt napisana jejej velkost.a to som nevedel ze pruzinky su vo variatore to je zaujimave :ROFL: :ROFL: a o kontrastnej pruzine ani nehovorim :lol: :lol:

Painsama
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Apr 13, 2010 1:22 pm
Skúter: neuvedený

Re: YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#3 Príspevok od užívateľa Painsama » Pi Apr 23, 2010 3:30 pm

matrixko napísal:ked nedavas ziadny tuning tak vecsiu trysku nedavaj to je prva vec.druha vec je ze na kazdej tryske by mala byt napisana jejej velkost.a to som nevedel ze pruzinky su vo variatore to je zaujimave :ROFL: :ROFL: a o kontrastnej pruzine ani nehovorim :lol: :lol:
HEHE no joo tak na spojke :DDD
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#4 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Apr 23, 2010 4:14 pm

Určite nemeň trysku, pokial si nič iné nemenil. Nemá to žiaden zmysel. Ale aby som ti odpovedal na tvoju otázku, tak hlavná tryska v karburátore sa nachádza zo spodnej strany karburátoru je väčšinou kryt prichytený 4 šróbami a pod tým krytom by mala byť hneď hlavný tryska.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Painsama
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Apr 13, 2010 1:22 pm
Skúter: neuvedený

Re: YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#5 Príspevok od užívateľa Painsama » Pi Apr 23, 2010 4:32 pm

hmm odporúčili by ste napr toto..? : http://www.minibikemania.sk/naraku_big- ... p-530.html Malo by to byť kompatibilne s mojím motorom... Je to kompletná sada..? čo k tomu ešte treba..? Sadu M4 trisiek a to je všetko..?
podpis som si este nenastavil

Painsama
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Apr 13, 2010 1:22 pm
Skúter: neuvedený

Re: YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#6 Príspevok od užívateľa Painsama » Pi Apr 23, 2010 4:34 pm

Painsama napísal:hmm odporúčili by ste napr toto..? : http://www.minibikemania.sk/naraku_big- ... p-530.html Malo by to byť kompatibilne s mojím motorom... Je to kompletná sada..? čo k tomu ešte treba..? Sadu M4 trisiek a to je všetko..?
Existuje niekde nejaký návod alebo vedel by niekto poradiť ako túto sadu prípadne namontovať..? Píšu, že jednoduchá inštalácia :DD No nezdá sa mi to nejako jednoduché..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: YUKI 50 speedy 4t - hlavná triska, rozobratie karburátora?

#7 Príspevok od užívateľa Damo555 » Pi Apr 23, 2010 6:18 pm

No je to trocha ťažšie ako pri vymene valca na 2T na 4T maš viac rozoberania viac skladania(vačka a asi aj vahadla) a potom musiš nastaviť rozvody že tam su na vačke a na retazi nieake značky ale neviem zatial som to ešte nerobil musim sa to už naučiť :D
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

erik vanco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Júl 01, 2013 11:57 pm
Skúter: yuki speady 50

Re: YUKI 50 speedy 4t - oprava

#8 Príspevok od užívateľa erik vanco » Ut Júl 02, 2013 12:39 am

chcel by som sa poradit mam taky problem z mojim skutrom ze ja ho nastartujem ale ked ho zhasnem tak uz nenastartuje az po hodinke znova nastartuje chel by som vediet jaky v tom moze bit problem

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"