Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#26 Príspevok od užívateľa duky5 » St Apr 18, 2012 8:32 pm

zvazoval som :)
ale kreditka nepusti a planujem ich tam nechat aspon 40 000 km :)

chalani takze rozhodnute, beriem 20g

ako pise doktor pulley
"Dr.Pulley recommends that you choose the weight of the SR role sliding around 10-15% below the weight of the series roll. Then a significant powerful acceleration results in an almost unchanged top speed and fuel consumption. If the weight is chosen equal to the original weight, the acceleration is slightly stronger, but may slightly increase the maximum speed for the same or even slightly reduced consumption."

ak by som zobral 19g, zlepsi sa mi akceleracia pri zachovanej spotrebe a maximalke
ak by som zobral 21g, akceleracia bude lepsia ako s originalom, ale nie taka ako s 19g, zato sa zvysi maximalka a znizi spotreba.
idem teda zlatym stredom, beriem 20g, budem mat lepsiu akceleraciu a pravdepodobne aj lepsiu maximalku, resp. pri cestovnej 130tke budem tocit mensie otacky...to by bol idealny stav.

ale aby to nebolo take jednoduche, doktor pulley odporuca kupit aj voditka, http://www.drpulley.info/shop/product_i ... ucts_id=42

otazka do plena, brat tie voditka ci nie? ma to zmysel pri mojej predstave jazdy?
Naposledy upravil/-a duky5 v St Apr 18, 2012 10:45 pm, upravené celkom 1 krát.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » St Apr 18, 2012 10:39 pm

Ja som kúpil tuším tie stredné...lebo tiež mali tri gramáže na môj scooter....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#28 Príspevok od užívateľa duky5 » St Apr 18, 2012 11:53 pm

objednane :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#29 Príspevok od užívateľa Bobo » Št Apr 19, 2012 8:10 am

Vodítko je len vodítko. Podľa mňa to nemá žiadny vplyv na priebeh výkonu ani akcelerácie - takže je to asi oblb na prachy :fool:
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#30 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Apr 19, 2012 10:41 am

je to mozne, vsade pocut o valcekoch ale iba par ludi kupi aj voditka, aj ked som na ceskom fore videl odporucanie k ich kupe..

ujo doktor tvrdi toto
"Often they are forgotten, but the sliding pieces in the variator are equally important as the rollers. In these sliders, the pressure plate moves constantly up and down. The guides should not jam, but certainly the clearance should not have too much. It is highly recommended to change the sliders to coincide with the rollers."

The sliding pieces are made of a similar abrasion-resistant nylon as the Dr.Pulley rollers, which promises a long life."

gugel prelozil

"Často sú zabudnuté , ale sú posuvné diely v na variátora sú rovnako dôležité ako do valcov . V týchto jazdcov , tlaková doska sa pohybuje neustále hore a dole . Tieto pokyny by mali nie je jam , ale iste vôle by nemal mať príliš veľa . to je dôrazne odporúčame zmeniť na jazdca , aby sa zhodujú s valčekmi .

Posuvné diely sú vyrobené z na podobné oderu odolného nylonu ako na Dr.Pulley valcov , čo sľubuje dlhú životnosť."

ale tak objednal som, 16 eur ma uz nezabije, tolko som usetril pri kupe filtrov a sviecok :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#31 Príspevok od užívateľa Rips. » Št Apr 19, 2012 11:04 am

Ak sú dákym spôsobom pozmenene iny uhol alebo čo tak by to mohlo mať význam ale inak neviem v čom by mohli byt lepšie :) Veď uvidíš nieje to až tak hrozný peniaz :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#32 Príspevok od užívateľa raplik » Št Apr 19, 2012 11:42 am

na mojho burgosa 50€... vlady je to rozdiel oproti seriovym?... seriove mam taky pocit ze uz maju plosky tak ze by som ich niekedy v lete vymenil za tieto

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#33 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 19, 2012 11:46 am

Ja som vodítka nekupoval .....staré origo boli bez známok opotrebenia....Samozrejme ide o kšeft.Ako vždy .....
Ak máš staré už odraté tak istotne je lepšie ich vymeniť. Ale mne ich treba nebolo a tak načo kupovať dačo len tak? Aj origo musia mať určité klzné vlastnosti a sú určite kvalitné ak tam tak dlho vydržali.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#34 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Apr 19, 2012 11:46 am

rapel nemas nad cim vahat hlavne s tvojim burgosom, kopirujem prispevok zo strany 13

http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php?f=11&t=4742

"Ahoj všeci. Původně jsem se nechtěl o válečcích Dr.Pulley nějak rozepisovat, ale potom, co jsem si zde na fóru o nich přečetl spoustu kritiky, spíše než vlastní zkušeností, a když jsem zde narazil na názor, že jsou k ničemu a všichni kromě asi dvou lidí je vyndavají a mění za originály, rozhodl jsem se, že přidám taky svůj názor. Jsem asi jeden z prvních, kdo válečky Dr.Pulley loni na podzim montoval do Burgmana 400. Od té doby jsem s nimi najel pár tisíc kilometrů a jsem naprosto spokojen. Akcelerace skvělá, vibrace při rozjezdu nepatrné, spotřeba nižší !!!

Stále se zde řeší vyšší otáčky při rozjezdech. Ano, při rozjezdu to točí skutečně víc, ale taky to líp akceleruje. Vadí to snad někomu ? Při vyšších rychlostech jsou otáčky oproti originálu zase nižší. Zřejmě nutností a základem úspěchu je volba správné gramáže válečků.

Co se týče konkrétně B400, tak já používám 18g. Můj názor je ten, že pokud bych chtěl jezdit jen po městě, budu si s Dr.Pulley užívat lepší akcelerace při rozjezdech, ale daní budou poměrně často vyšší otáčky a tím pádem i vyšší spotřeba. Nevím zda bych se přiklonil k originálu nebo k Dr.Pulley. Ale to hovořím jen o B400, což podle mého názoru ani není čistě městské vozítko. Pokud budu chtít jezdit spíše mimo město, volil bych jedině Dr.Pulley. Sám jezdím na B400 občas do práce a je to zhruba 10 % město, 90 % dálnice. Při této kombinaci a při dálniční kochací rychlosti 100 - 110 mám otáčky cca. 5000 až 5500 a spotřebu průměr 3,3 litru. A to mám velké cestovní plexi. Když se kochám kolem Berounky a užívám si zatáček, jezdím kolem 3,5 litru. Takže pokud někdo jezdí spíše mimo město, doporučuji jednoznačně Dr.Pulley. Snížení otáček ve vyšších rychlostech, nižší spotřeba a výborná akcelerace jsou poměrně silné argumenty. Občas pospíchám a ani si nepamatuji, kdy jsem na dálnici překročil 6500 otáček. Při originálech, když jsem pospíchal, jsem se málokdy dostal pod 7000 otáček.

A co jsem za ten třičtvrtě rok s Dr.Pulley vychytal ? Jestli Dr.Pulley někomu zvyšují spotřebu, není to podle mého názoru vina válečků, ale toho, jak se pracuje s plynem. Když jedu přes Prahu, taky spotřebu zvednu, protože se neudržím a na křižovatkách musím všem ukázat. Zpočátku po instalaci Dr.Pulley, jsem měl i mimo město spotřebu vyšší, protože jsem s plynem kroutil, jako když jsem tam měl originály. Pak jsem se naučil plyn dávkovat s citem a jsem naprosto spokojenej. Vždyť si to může každý sám vyzkoušet. Třeba na B400 můžu jet stovkou s 5000 otáček, ale třeba i s 6000. Oproti originálu mají Dr.Pulley při manipulaci s plynem větší rozsah otáček při určité konstatní rychlosti, proto stačí jezdit s citem, nervat zbytečně za plyn a při dosažení požadované rychlosti, otáčky ubráním plynu snížit a rychlost zůstane stejná. Vidím, že to píšu docela nesrozumitelně, ale kdo s Dr.Pulley najede pár tisíc kiláků a trochu bude otáčky sledovat, nebude mít s těmito válečky problém. Naopak, není to žádná matematika a dnes jsem se s Dr.Pulley tak zžil, že příští válčky budou ty samé.

Závěr: Když jsou ty válečky tak špatné a všichni je vyndavají a mění zpět za originály, tak předpokládám, že těch Dr.Pulley se budou chtít zbavit. A když jsou opravdu tak špatné, asi je nikdo nebude chtít. Já se obětuju a tak za 50% původní ceny vezmu jedny do zásoby.

Napsal jsem jen své pocity a zkušenosti, tak mě neukamenujte "
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#35 Príspevok od užívateľa raplik » Št Apr 19, 2012 11:52 am

ked budemmat 50€ navyse tak ich beriem ;-) btw duky, nechce sa mi (a teraz na to ani nemam cas) hladat na tej drpulley stranke hladat co vyjde postovne... ty si ich uz objednal tak to asi budes vedet ci?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#36 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 19, 2012 11:55 am

Asi tak.... :good:
JA som to objednával minulý rok z origo ich firemnej stránky a čakal som tak dlho preto, lebo sa sťahovali do Nemecka tuším a vyše skoro mesiac a pol neúradovali...Mali to aj na stránke uvedené len som to zbadal až po objednaní. A poštovné si nepamätám...ale tuším bolo v cene?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#37 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Apr 19, 2012 1:20 pm

jj ide mi to z nemecka, postovne 3,50e, platil som paypalom

da sa to objednat aj v CR na adventure biker, ale ceny su vyssie a postovne je tiez vyssie.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Lapko
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 600
Dátum registrácie: Ut Apr 08, 2008 7:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 400 K7 / Suzuki V-Strom 650 K7
Bydlisko: Trenčín- DCA

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#38 Príspevok od užívateľa Lapko » Št Apr 19, 2012 1:54 pm

Ehm. Mal som Dr.Pulley. Je tomu uz viac ako rok. Tiez som ich hodnotil na skutrfore.cz a objednaval z ebayu cez jedneho clena, fokyho.
To co sa pise v texte ktory sem skopiroval Duky je pravda a vsak len do doby pokial nejazdite s plnou polnou velmi casto. Uz som to tusim pisal aj v mojej teme o Burgmane 400 alebo niekde inde.
Ja som ich teda z Burgmana zas vybral a hodil povodne a pri predaji som nane aj zabudol takze mi lezia niekde v garazi.
Raplik zisti si ci tu budu pasovat (ale mam obavu ze rozmer nesedi) a ak mas zaujem mozem ti ich za neaku mensiu sumu posunut...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#39 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Apr 19, 2012 2:14 pm

A ako sa to správa s plnou poľnou? Nech to máme aj tu zhodnotené.
Ja potom napíšem tiež svoje dojmy.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Lapko
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 600
Dátum registrácie: Ut Apr 08, 2008 7:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 400 K7 / Suzuki V-Strom 650 K7
Bydlisko: Trenčín- DCA

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#40 Príspevok od užívateľa Lapko » Št Apr 19, 2012 2:27 pm

Mne sa prave nepacilo ze to pri rozbehu tocilo az moc velke otacky na moj vkus asi ako ked das moc lahke valceky do malej 50-tky. Ja som vtedy casto jazdil mesto a aj so spolujazdcom a rozbeh sa mi nepozdaval, stupla samozrejme aj spotreba. Ak som sa ale dostal mimo mesto tak uz to bolo zase v poriadku a otacky pri ustaleni naopak klesali. Celkovo ich teda hodnotim pozitivne. Ak nechcete investovat do draheho multivaru tak je to dobra alternativa.
Akurat na burgmane to malo jeden hacik. Privelmi ich odieral pritlacny tanier co ich drzi vo variatore pretoze ma taku specificku ostru hranu. Islo ale len o Burgman a to myslim len o najnovsi model. Riesilo sa to zapilnikovanim tejto hrany a dal sa tento neduh aspon zcasti odstranit.
Ak si teda chcete upravi priebeh vykonu aj na svojom Maxiskutri je to asi najlacnejsia volba.

Edit: Este doplnim ze to malo na Burgman aj pozitivny vplyv. Hovorim o novom modeli ktore trpeli na piskajucu spojku pri rozbehu a roztrasenie skutra pri urcitych otackach. Pri vymene za Dr.Pulley so toto spektrum otacok preskocilo a chvenie skoro uplne vymizlo.
Naposledy upravil/-a Lapko v Št Apr 19, 2012 2:34 pm, upravené celkom 1 krát.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#41 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Apr 19, 2012 2:31 pm

jj, preto som ani ja nebral tie 19g, aby to tolko netocilo....mal som 16g malossi a spravalo sa to rovnako, hned do velkych otacok, akurat rozbeh nebol tomu umerny...dufam ze sa mi 20g osvedcia.

to s tym burgmanom a variator, nebol problem nahodou rocnikou 2003 a nizsie? K7 to uz nemal mat, tu hranu tusim davali dole pilnikom
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Lapko
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 600
Dátum registrácie: Ut Apr 08, 2008 7:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 400 K7 / Suzuki V-Strom 650 K7
Bydlisko: Trenčín- DCA

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#42 Príspevok od užívateľa Lapko » Št Apr 19, 2012 2:51 pm

To som si prave myslel aj ja a vsade sa tak aj pisalo ze ide o rocniky 2003-2006. Nevidel som sice rozobraty tento starsi ale na rocnikoch 2007 a vyssie tiez bola značna hrana.
Dokonca sme s Denoom (rovnaky model Burgmana 2009) testovali gramaze tychto valcekoch. Ja som si do svojho namontoval 18g pricom originalne su 21g a on rovnake ako original 21g. Previezli sme sa po dialnici a potom sme si prehodili Burgmany. Pri rovnakej gramazi ako original to bolo straaasne lenive takze hned putovali von a nahodil rovnako 18tky. Potvrdilo sa pravidlo ze treba montovat o 10% az 15% lahsie Dr.Pulley
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#43 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 19, 2012 4:40 pm

Hranu som tam mal aj ja takú že pár desatín mm , a dal som ju dole pilníkom za pár minút ...... som sa s tým pohral....jak mám vo zvyku ak si robím dačo sám sebe sám....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#44 Príspevok od užívateľa raplik » Št Apr 19, 2012 5:50 pm

Lapko, hod mi do PM cislo na teba, tie valceky by mali sedet. 26x13mm ... nejako sa dohodneme :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#45 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 19, 2012 8:18 pm

Valčeky sú rovnaké....pozeral som katalog dielov a majú rovnaké číslo aj do roku 2006 aj potom novší model od 2007 a viac.
Ale variátor a aj spojka už by mali byť odlišné... :pardon: :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#46 Príspevok od užívateľa raplik » Št Apr 19, 2012 11:29 pm

jop zatial je to v stave ze ich od lapka beriem :)

edit: valceky mam doma... uz len nahodit :)

Užívateľov profilový obrázok
Lapko
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 600
Dátum registrácie: Ut Apr 08, 2008 7:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 400 K7 / Suzuki V-Strom 650 K7
Bydlisko: Trenčín- DCA

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#47 Príspevok od užívateľa Lapko » Pi Máj 11, 2012 8:51 am

No co raplik ? Valceky nahodene ? ako sa to sprava ?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#48 Príspevok od užívateľa raplik » Pi Máj 11, 2012 9:20 am

inak mi zabera spojka... povedal by som ze odpich do 30km/h je vlaznejsi.. ale to moze byt aj zodratym remenom alebo spojkou ktora uz tiez doziva...
stredne pasmo rychlosti 30-130km/h je to vyrazne zivsie... no na ukor spotreby. kedze mam dost tazku ruku na plyn tak spotreba sa mi zdvihla z 3,4l/100km na priblizne 4l/100km... ale to zatial neriesim :)
musim este vymenit remen a casom aj spojku dat novu...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#49 Príspevok od užívateľa theruck » Pi Máj 11, 2012 2:56 pm

a kde je teda ten prinos tych valcov? neni to len placebo? sak ked dam o 10% lahsie valceky jasne ze budem cititi ze jaky to ma super odpich a ze mi stupne spotreba a klesne maximalka. na to ale nepotrebujem valceky za 40eur ci ne? a to ze to vydrzi 2x dlhsie ako normalne alebo malossi valceky sa mi moc verit nechce lebo furt je to len plast a furt sa to tam toci a hrkoce rovnako. skratka neverim a myslim ze ked dam 10g dr pulley a 10g malossi ze rozdiel tam citit zasadny nebudem aj ked podla tvaru to vyzera ze ano ale v tych 7000 otackach to je v tom variatore uz taky mix a odstrediva sila ze na tom asi prakticky nezalezi a to iste by sa dalo dosiahnut valcekmi o pol gramu tazssimi.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dr. Pulley Sliders - hranate valceky

#50 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 11, 2012 5:07 pm

Prínos ja osobne mám v tom že ak šlapem po dialnici tak mi to točí o cca 1000ot. menej a tam je potom poznať rozdiel aj pri spotrebe a aj motor menej ničím....A inak ja som nejaký nárast spotreby ak jazdím aj len po meste moc nezaznamenal...možno nejaké deci ale isto nie pol litra alebo tak...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "VARIÁTOR A SPOJKA"