Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkach?

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Menzo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Pi Mar 11, 2011 4:20 pm
Skúter: Aprilia Area 51

Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkach?

#1 Príspevok od užívateľa Menzo » Ut Okt 04, 2011 7:40 pm

S rychlym rozbehom som velmi spokojny a dokonca krasne stiham aj za 70ccčkármi :D
ale, potreboval by som informáciu, či je vobec technicky mozne aby mi skutrik zaberal v nizsich otackach a ked potrebujem vypalit z krizovatky aj vo vyssich.
Nemam rpm metrík tak neviem pri akych sa mi scoot rozbieha. Spojku mam S6 klasicku nastavenu na min. momente zopnutia + najmaksie biele pruzinky.
Cize uz menej otacok pri rozbehu z tejto zostavicky nedam. Rozmyslal som ci by sa nedali nejako natiahnut vo zveraku tie najmaksie pruzinky aby pustali pakne lahsie a hlavne trochu skor. Este mi chyba jeden stupen tvrdosti spojkovych pruzin a to super makke :D . A to najhlavnejsie znizi sa aj ten vreskot pri rozbehoch na vysokych otackach.
Nejaký nápad?
No scooter, no problems, no fun...

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#2 Príspevok od užívateľa Mitko » Ut Okt 04, 2011 8:03 pm

...street výfuk....
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#3 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » Ut Okt 04, 2011 8:21 pm

ak chceš aby zaberal vo vyšších otáčkach zvykne sa odvrtávať zo spojky alebo vymenit za lahšiu...ale kedže ty chceš aby zaberala v nižších otáčkach...tak ma napadá "ťažšia" spojka resp ťažšie spojkové pakne...poprípade nezaberalo to v nižších otáčkach so sériovou spojkou?možno je to blbosť..išiel som na to z logického hladiska..v praxi nvm čo ti to urobí na tvojom skutri....

Užívateľov profilový obrázok
Menzo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Pi Mar 11, 2011 4:20 pm
Skúter: Aprilia Area 51

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#4 Príspevok od užívateľa Menzo » Ut Okt 04, 2011 9:33 pm

Diky Mitko, uz som rozmyslal hned zo zaciatku o street vyfuku, ale kedze na moj typ skutra ine vyfuky nepredavaju, nechcel som si to komplikovat.
Dik Dusan, presne toto som chcel skusit, nahodit seriovu spojku a popripade vyskusat makke alebo stredne pruzinky. Nie z osobnej skusenosti ale z videí na youtube som videl, ze niektorym to zabera v najnizsich otackach, na prvy pohlad to vyzeralo ako keby sa simson rozbiehal na dvojke :D a ked sa rozbehol sup vyskocil otackomer na max. Taketo nieco by som potreboval. No idem zhanat seriovu spojku ...
No scooter, no problems, no fun...

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#5 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Ut Okt 04, 2011 10:32 pm

sériová spojka + biele pružinky = to čo chceš
bude to síce rozladené, ale proti gustu...

Užívateľov profilový obrázok
Menzo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Pi Mar 11, 2011 4:20 pm
Skúter: Aprilia Area 51

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#6 Príspevok od užívateľa Menzo » Ne Okt 09, 2011 9:36 pm

S tou seriovkou to nebol dobry napad. So seriovymi pruzinami som musel rozbehut a este pomahat nohami ... a ked to nabralo otacky ...uhááááááá :crazy:
skoro som sa strepal na mokrej ceste :ROFL: . Vyskusal som este nahodit zlte pruziny ktore som dostal k TTčku, s nimi to bolo to iste alebo aspon velmi podobne ako so spojkou S6+biele pruzinky.
Rozmyslam ci nevyskusam nejaku novu tuningovu spojku so zavazickami, myslite ze by sa nimi dal ladit moment zopnutia spojky v nizsich otackach?
No scooter, no problems, no fun...

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#7 Príspevok od užívateľa Fischerko » Ut Apr 10, 2012 5:31 pm

Menzo napísal:S tou seriovkou to nebol dobry napad. So seriovymi pruzinami som musel rozbehut a este pomahat nohami ... a ked to nabralo otacky ...uhááááááá :crazy:
skoro som sa strepal na mokrej ceste :ROFL: . Vyskusal som este nahodit zlte pruziny ktore som dostal k TTčku, s nimi to bolo to iste alebo aspon velmi podobne ako so spojkou S6+biele pruzinky.
Rozmyslam ci nevyskusam nejaku novu tuningovu spojku so zavazickami, myslite ze by sa nimi dal ladit moment zopnutia spojky v nizsich otackach?
Caute chalani, mam taky mensi problem, mam skutrika Keeway F act 50ccm , no teraz uz 70ccm kit Motoforce, karbo 17,5 naraku, vsetko som to zlozil , vedel som ze ma necaka nic dobre, ze nakopnem to a pojde to jak oci, je to dost rozladene, skusil som tam dat trosku tazsie valceky Naraku 6g, predtym tam boli asi seriove 5g, a vymenil som kontrastnu pruzinu od Naraku 1500 stredna tvrdost, nakopol som to a siel sa previest, prvych 100 - 200 metrov, to islo dost v pohode , a potom zrazu ako keby sa to tam zasa rozladilo, musel som prerabat supatko , teda ten vrsok bo to origo zo 17,5 bolo moc kratke a nedociahlo mi tam plynove lanko.. zeby nieco s tym? stale sa mi zda ze je to take rozladene, moc vysoke otacky - huci to potom zasa ked sa to rozbehne tak dlho sa to rozbieha teda tak zdlhavo, proste raz as to chova tak ako keby tam boli moc lahke valceky potom zasa moc tazke neviem..


Ale ocenim kazdy postreh a radu
PS: Chcel som si niekoho vytipovat a napisat mu sukromnu spravu napr alcatelku a pod. podla toho co som mal moznost tu citat tak sa vyzna asi najviac, ale podmineky fora mi to nedovoluju kedze este som neprispel tolkymi prispevkami no :) je to take cudno :)
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#8 Príspevok od užívateľa Fischerko » So Apr 21, 2012 9:03 pm

Chalani neviem ci to este nikto necital, potrebujem fakt poradit v tomto, v com to moze byt ze to je rozladene, aj dnes, dosli mi 7g valceky do varia, aj pruzinky malossi biele, zlte, cierne, skusal som to s bielimi a teraz so zltymi. Nakopnem to , ono to prvych 200 metrov ide jak drak a potom sa to rozladi cele, moze to byt v kontrastnej pruzine? mam tam tu 1500 od Naraku
Zacinam byt zufaly dost, vario a spojka tam je seriova.
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Užívateľov profilový obrázok
ujopato
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Št Jan 20, 2011 5:04 pm
Skúter: Yamaha Neos
Bydlisko: okr.Nitra

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#9 Príspevok od užívateľa ujopato » Ne Apr 22, 2012 7:32 pm

ohreje sa ti spojka a potom ti prešmykuje,alebo ti prešmykuje remen
Gilera Runner SP 50

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#10 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Ne Apr 22, 2012 7:48 pm

Menzo neviem či si už problém vyriešil, ale S6 spojka má možnosť vymeniť závažia na pakniach , čím sa dá ešte znížiť počet otáčok potrebných na zopnutie spojky. Skús tam dať tie najťažšie závažia.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#11 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » Ne Apr 22, 2012 10:05 pm

ujopato napísal:ohreje sa ti spojka a potom ti prešmykuje,alebo ti prešmykuje remen
tento problém mávam aj ja že sa mi zohreje spojka a potom prešmykuje.. aspon myslím, že je to tou spojkou. Mám sériovú spojku, multivar variátor a nejaké tvrdšie pružinky od naraku v spojke,,, čím by sa dalo zabrániť tomu aby nepreklzovala ked sa zohreje? Prvý rozbeh býva krásny svižný... cítiť, že to má aký taký výkon ale tie dalšie už to nieje ono... Predpokladám, že to je ten preklz spojky ako by sa to dalo poriešiť?

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#12 Príspevok od užívateľa Fischerko » Ne Apr 22, 2012 10:09 pm

ujopato napísal:ohreje sa ti spojka a potom ti prešmykuje,alebo ti prešmykuje remen
To znamena co presne prosim ta, odporucas kupit novu spojku alebo teda remen alebo obidve naraz? :) Mam nabehanych 10 tisic, neviem presne kolko vydrzi taka seriova spojka pri 70tkovom kite ..
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#13 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Apr 23, 2012 7:15 am

Skôr prešmykuje remeň ako spojka, pomôže vymeniť za kevlarový remeň.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#14 Príspevok od užívateľa Fischerko » So Máj 12, 2012 9:28 pm

Remen som kupil novy Malossi [X-Special] - Minarelli - krátky, neviem ci je v poho ale dufam ze hej, ked som objednaval bol vypredany x-kevlar, bol som nedockavy a chcel som to mat do 2 dni doma tak som to objednal cez bikemaniu a ten x special tam bol aj predtym. Lenze ako som ho vymenil tak stale to je to iste, o nieco to je lepsie ale stale proste ako pisal aj nad mojim prispevokom ze prvy rozbeh podla mna excelentny a potom to uz je take nemastne neslane, ako na 50tkovom valci. Co hovorite? neco s tou spojkou alebo slaba kontrastka? Lebo aj maximalku mam taku istu ako som mal na 50tkovom valci, ide mi to 60km.Ako mam tam 70kovy kit a 17,5 karbo plus ten novy remen, pruzinky zlte malossi, kontrastka stredne tvrda od Naraku.Necakam teraz zazraky ked mam seriovy variator a spojku a aj vyfuk ale myslim ze by to malo ist viac aj ked len o 5 ci 10km na 70tkovom vlaci. A taktiez ide mi o to nech to mam stale rovnako svizny rozjazd ako po prvom. Trysku mam v karbe 80ku, sviecka krasna tehlovohneda..Zatial najtazsie valceky som skusal 7g, momentalne tam mam 6g Naraku.

Diky za rady..
*Odstránená citácia, posledný príspevok sa necituje! deltoro5784
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#15 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Ne Máj 13, 2012 7:55 am

Spojka ti neovplyvňuje maximálnu rýchlosť, tá ovplyvňuje iba rozjazd a dosť. Remeň nemáš volný?
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#16 Príspevok od užívateľa Fischerko » Ne Máj 13, 2012 10:24 am

Ako myslis volny? tak urcitu volu ma ,to by tak malo byt ci? ale co to mal chalan predomnou tak ked to daval odblokovat myslim restrikciu na vario plus slepe koleno , tak potom daval tiez x special a maximalka mu vyletela zo 45km na 60.. Neviem nevyznam sa v tom, rozmyslal som uz aj nad remenom, niekde som cital recenziu na tento remen a pisali o nom ze boli situacie ze bol o nieco kratsi ako pisal vyrobca a tym padom nevychadzal uplne hore pri maximalke ako ma byt a tym padom bola maximalka slaba, ale neviem no nemusi to byt moj pripad. Ale hovorim ta maximalka je uplne rovnaka miestami o 1-2 km/h slabsia ako na 50tkovoom. Proste rad by som nejak zistil co je zle a vymenil to potom za nove ale na slepo menit a zbytocne hadzat peniaze prec nechcem. Cchcem len aby to malo taky svizny rozjazd ako pri prvom rozbehnuti a plus aby to malo o nieco vyssiu maximalku ako na 50tke :)

Ma napadla vec ze skusim asi dnes vyznacit s fixou na vario ciaru, prejdem sa a uvidim ako vysoko chodi remen.
*Odstránená citácia, posledný príspevok sa necituje! deltoro5784
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#17 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Ne Máj 13, 2012 11:20 am

veď ak to predtým na 50cc išlo v pohode, tých 60 alebo koľko a teraz na 70cc keď to nejde, tak to asi nebude v spojke, snáď sa za ten jeden deň výmeny nezničila. :no: Podľa mňa je to len celé komplet rozladené na poriadok, že už ani viac nemôže byť.
Keďže si sa hral so všetkým naraz, tak už ani boh nevie čím teraz začať a čo je zlé. Skontroluj si, či si dobre spravil ten plyn, zhoď airbox, pozeraj šupátko, či ide až hore po otočení plynu a či tak ide stále.
Zmes máš naladenú dobre? sviečka tehlová, nedusí sa v žiadnych otáčkach všetko v pohode? Keď nastavíš tú, tak môžeš ísť ďalej.
Nepíšeš či máš ladený výfuk, máš? Spojka je úplne jedno v podstate teraz ako je nastavená, rozbehnúť sa to rozbehne zhruba vždy, otázka je ako, ale to doladíš keď to už pôjde ok.
Podstatné je vedieť, kam ti vytlačí remeň a podľa toho dať válčeky aby mal scoot lepšiu maximálku.. Aj keď neviem ako to pôjde vyladiť na sériovom výfuku, podľa mňa veľmi zle.

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#18 Príspevok od užívateľa Fischerko » Ne Máj 13, 2012 6:43 pm

Tak to dufam aj ja ze je spojka v pohode, len ma to tak napadlo kedze skurik ma uz skoro 11tisic natocenych. Vyfuk mam seriovy taky aky tam dal vyrobca :) Dnees soom si oznacil ten vario s fixou od toho capu po vrchu variatora a 1cm od vrchu variatora ostala ciara od fixy, presne 0,8mm. Ale ako sa da vidiet volnym okom na dekly variatora tak pocitam ze nikdy ten remen ani vyssie nechodil. Moze to byt problem??Na remenici za spojkou ide az po vrch pekne, to som si pre pripad taktiez oznacil fixou. Remen mam novy.

Sviecku mam v pohode krasna farba tehlovo hneda, akurat s volnobehom mam mensi problem, ze ked sa idem prejs a potom niekde zasavim tak otacky padnu na 3 tisic a potom to trva kym padnu na 1500 az 1300, ako keby sa to zasekava niekde alebo neviem,supatko som pozeral a je v poho ide pekne hore aj dolu.. Momentalne mam vo variu 6g valceky.

Citacia vymazana, posledny prispevok sa necituje - TomasARN
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Rapper00
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne Mar 11, 2012 10:09 pm
Skúter: Kymco super 8 2t

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#19 Príspevok od užívateľa Rapper00 » Po Máj 14, 2012 5:34 pm

Cawte ja som sa chcel opýtat na takúto vec mam 70 kit 17.5 mm karbec nedávno som menil vario ale odvtedy ak som ho vimenil sa mi ten skúter rozbieha úplne v nízkych otáckach sice maximálka sa zdvihla odost zo 70 na 85-90 ale zo sériovým variom som mal o 100% vačsi odpych v seriovom boly 9 g valčeky a teraz v tom druhom mam 6.5 g može to byt spojkou alebo kontrastnou pružinou čo bi som mal spravit aby mal vacsie otáčky pri rozbehu?

Užívateľov profilový obrázok
Menzo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Pi Mar 11, 2011 4:20 pm
Skúter: Aprilia Area 51

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#20 Príspevok od užívateľa Menzo » Ut Júl 03, 2012 12:48 pm

Problém mám vyriešený už dlhšiu dobu. Poskladal som si novú celú spojkovú sústavu so zadnou poloremenicou a s novou sériovou minareli spojkou + zvonom, so sériovými pružinkami a bielou kontrastnou pružinou malossi. Rozbehy sú teraz úžasné a skútrik sa rozbieha v závislosti na pridaný plyn krásne plynule už od nízkych otáčok a nemám problém ani s rýchlym odpichom vo vysokých otáčkach z križovatky. A teda s ladeným výfukom LEO VINCE TT. Presne takto som to chcel. Tie moje predošlé pokusy s použitými spojkami a dielmi sa dali vlastne považovať za zbytočné a informácie za neobjektívne keďže bol vždy nejaký diel zo sústavy opotrebovaný. :beer:
No scooter, no problems, no fun...

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#21 Príspevok od užívateľa Davidian » Ut Júl 03, 2012 12:58 pm

Spoiler: ukázať
Menzo zije!!! :)

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#22 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Aug 02, 2012 11:41 am

fisherko podarilo sa ti vyriesit tvoj problem?mam tu istu moto aj setup co ty plus vyfuk leo vince a robi mi to to iste co tebe,prvy rozbeh super a potom je to uz bieda a v 45kmh zasa chyti druhy dych som z toho uz zufali :unknown:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#23 Príspevok od užívateľa Davidian » Št Aug 02, 2012 1:26 pm

jednoznacne je to v nastaveni variomatiky, spojky a stave remena..
tym by som sa asi na Tvojom mieste zaoberal..

Fischerko
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Mar 08, 2012 8:30 am
Skúter: Keeway F-act

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#24 Príspevok od užívateľa Fischerko » Št Aug 02, 2012 5:46 pm

BacaNR napísal:fisherko podarilo sa ti vyriesit tvoj problem?mam tu istu moto aj setup co ty plus vyfuk leo vince a robi mi to to iste co tebe,prvy rozbeh super a potom je to uz bieda a v 45kmh zasa chyti druhy dych som z toho uz zufali :unknown:
nazdo, takto,

Moj problem som vyriesil tym ze som nakoniec zvollil do malossi varia 9g valceky co boli ku variu, dalej namieste bielej kontrastky som dal ciernu, a zlte pruzinky malossi do spojky.. Plus okrem tohto aby som nezabudol som mal 80trysku s tym ze kolienko v airboxe som vybral a dal som tam hrdlo z PET flase a navrtal som si vrchnak s priemorom o 19 az 20mm, a vtedy mi to jazdilo konecne do pohody cca 80 km podla GPS ( na moje pocudovanie)..

No ale tento stav mi vydrzal asi tak mesiac, kedze ten tuning je chytlava vec, tak som kupil Leo vince ladak TTckovy a necakal som sic ezazraky , neni to najlepsi vyfuk ale cenovo dostupny pre mna a v tej skupine v hodnoteni celkom ujde.. No ale odkedy ho mam tak som skutrika este nedoladil, neviem si pomoct ale proste asi bude chyba s airboxom, dokonca mam este seriovy vzduchovy filter vo vnutry tu penu, cital som ze by som si mal dat aspon Mallossi lebo je redsia..

Cize momentalne mam setup takyto a zatial ho nemam naladeny bo som sa nevedel uz pohnut a nemam ani tolko casu kvoli praci: 70 ccm kit, 17, 5 Naraku, Vario Malossi, momentalne 4,75g valceky,biela kontra, zelene racing pruzinky mallossi ( podla toho co som ich kupoval mali zaberat pri 7 tisic ale pravada je ina zaberaju pri 5,5 , cize slabota.. kedze vyfuk podava vykon teda spolupracuje s motorom pri 7 -8 tisic.. Ale skusam vec s airboxom, dal som tam hrib namieso toho a skusim navrtat trysku na 90 az 95 a uvidime ci sa to nezmeni..Lebo sa mi zda ze na tom seroviom airboxe to nechce ist je to lenvie a maximalna rychlost niekde pri 60km a s valcekmi som uz experimentoval mal som tazsie aj dost lahke ale nic extra sa nezmenilo.. bud boli otacky moc vysoke a vykon isiel mimo spektrum alebo boli moc tazke a vykon som ani nevyuzil.. Ak by ste vedeli poradit kde by som mal hladat chybu pri tomto setupe, budem velmi raad, 2 tyzdne som to neladil uz...teda neskusal.
Keeway F act 70 ccm Mforce, 17,5 Naraku, nejdeee vyladiiiit !! vario a spojka seriova valceky skusam 5 a 6 gramove, KP 1500

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

Re: Moment zopnutia spojky, ako na rozbehy v nižších otáčkac

#25 Príspevok od užívateľa rspeed » Pi Aug 03, 2012 5:49 pm

... biela kontra a lahke valceky ti sposobuju smykanie remena a vsetko sa ti naslene prehrieva - daj tvrdsiu kontru a dolad valceky ...

Zamknuté

Návrat na "VARIÁTOR A SPOJKA"