BA-PN-BA >>> Do tretice nič dobré.. :-(

presunuté staré a neprehľadné, uzamknuté iba na čítanie

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

BA-PN-BA >>> Do tretice nič dobré.. :-(

#1 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Apr 06, 2007 10:07 pm

Tak dnes som si dal ďalší výletík. Smer BA-TT-Vrbové. Pri Vrbovom som sa zastavil na pol hoďku u kamoša na kus reči a na znak priateľstva som vyfasoval domáce palené aj s utopenou mathuľou. Iba vo flaši na domov, nie do gágora na cestu :!:
Odtial som si to nasmeroval do Piešťan a do Moravan nad Váhom. Nad Moravanmi je pekná priehrada Striebornica s hotelíkom a hlavne súkromným pstruhovým revírom kde sa dá aj teraz vláčiť, alebo muškáriť, aj keď inde je to zakázané. :wink: Aj nejaký zrazík by sa tam dal spáchať. :roll:

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Po zrelaxovaní pri vode som sa vydal na spiatočnú cestu v smere Moravany-Piešťany-Banka- Ratnovce a hore do kopcov do Svrbíc, pozrieť švagrovu chalupu. Švagor tam nebol, tak po pár foto som sa vybral ďalej. Váhlal som, či sa dám späť do Ratnoviec a na Jalšové a Hlohovec, alebo cez kopce na Orešany a Hlohovec, lebo si pamätám, že tam je dosť kopcovitá a záludná cesta. Viac krát za sebou tam ide cesta do strmého kopca a len čo je cesta na vrchole, hneď sa zasa spúšťa strmo dolu, ale nie rovno. V vrchole kopca sa vždy nejako nečakane zalomí. Neprezieravo som zvolil smer Orešany a snažil som sa ísť na konci tých stúpakov opatrne, tak do 30-40km/h. Dva stúpaky som mal už za sebou, aj Orešany, ešte ma čakal jeden strmáčik. Pod ním sa na mňa nalepilo auto, tak som mierne pridal, aby som ho moc nebrzdil, lebo predbehnúť ma moc nemal kde. Éj chyba veliká, len čo som vybehol v cca 60-tke na vrchol a odkryl sa mi horizont, cesta sa zalomila 90°vpravo. Pokiaľ sa ešte dalo a išel som rovno, tak som rýchlo hamoval oboma brzdami, aby som sa spomalil ešte pred náklonom do zátačky, ale nie zasa extra moc, aby ma zozadu nenabralo auto. Povolil som brzdy, nakloním sa do zátačky a kua čo sa to deje, skoro som padol dovnútra náklonu, trochu to narovnám, tak ale idem zasa skoro rovno a celý scooter sa vlní a nakláňa ako plachetnica. Pozriem pred seba, celý protismer voľný tak tu zátačku povolím až po krajnicu protismeru a snažim sa zadnou trocha pribrzdiť a zasa klopiť, no zasa sa to len zavlní, že skoro padám do vnútra zátačky. Vyrovnám to a už som celkom v prachovej krajnici protismeru a ani sa nepokúšam brdiť, cez trištvrte metra široký a pol metra hlboký jarok vyrážam smer oráčina. :shock: Predné koleso sa v nej okamžite zastavuje, skooter si líha popravoboku na zem, ja ho opúťam a hádžem kotrmelce do poľa. Uff, uff, všetko sa zastavilo. Dvihnem hlavu a auto, čo ma nasledovalo, bez zaváhania práši rýchlo preč :shock: , inak nikde nikoho. Staviam sa spať na nohy. Dávam dolu prilbu, registrujem jeden škrtanec v strede plexi a vyzliekam obe rukavice s dotrhanými dlaňami. Postavím skootra na kolesá a rýchlo kontrolujem stav marhuľovice. Všetko je OK. :D
Pokúšam sa dostať scootra späť na cestu, ale z oráčiny sa mu moc nechce a už vobec ho neviem pretlačiť cez jarok. Ani nevem, kedy sa vypol motor. Naštartujem a s rozbehom povedľa scootra sa dostávam späť na cestu. Staviam ho na stojan, vrátim sa do poľa pre prilbu a idem skotrolovať následky. Medzitým sa okolo mňa preženú dve štvorkolky, na prvej chlapík so synom, na druhej tiež dvojica, všetci bez prilieb v bežnom oblečení. :shock: Asi krútia hlavami, čo tam robím, aj tiež neveriacky krútim hlavou nad ich odvahou, alebo nezodpovednosťou?
Scootra očistím od hliny, seba tiež :roll: , dotiahnem naspäť povolené zrkadlo, pozrime nové šrabacne na pravoboku a môžem pokračoť. Okrem skúsenosti a riadneho ponaučenia žiadne vážne škody. Tak si to, ale už s väčším rešpektom, uháňam ďalej smerom Hlohovec, Trnava, Senec a BA.
V garáži ešte zdokumentujem stav, zablatené zrkadlo, oškreté plasty, dotrhané rukavice, škrtanec na prilbe, ale mimo zorného poľa. Z výstavy mám nálepku LeoVince a už nemusím rozmýšľať, kam s ňou, už viem veľmi presne kam ju nalepím :D :D :D :

Obrázok
Obrázok

Potom som sa ešte zamyslel nad tým čudným vlnením, v garáži som to pozeral, čo to mohlo spôsobiť. Keď som skúsil pohnúť zadným kolesom tak to malo cez 1~1,5cm vôľu do strán. :shock: Už sa mi to raz stalo, tak som tam potom dal samosvornú maticu, ale asi to nepomáha, lebo hriadeľ kolesa sa dosť hreje a matica zadného kolesa zasa sa povolila, Budem tam musieť doplniť kontra-matku ak sa zmestí. :idea:

Uff, inak to bolo už tretí krát na zemi posledných 1000km. Ešte raz spadnem a kúpim si radšej krosu, na krose je aspoň normálne váľať sa blate a hline. A s tou kúpou Majesty 400 si to ešte rozmyslím :( , hádam by stačila na dvíhanie zo zeme aj 250-tka, tá je o 50-60kg ľahšia. :) .

No a vám ostatným prajem radšej "Good luck" na cestách necestách. :wink:
Naposledy upravil/-a Bacil-BA v Pi Apr 06, 2007 10:25 pm, upravené celkom 2 krát.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
momoo
motorkár
motorkár
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: Ne Okt 22, 2006 5:26 pm
Skúter: Piaggio NRG 50 LC, Malaguti F12 LC, Yamaha Bw´s AC -> LC
Bydlisko: calexcity - chladnička na pocity
Kontaktovať užívateľa:

#2 Príspevok od užívateľa momoo » Pi Apr 06, 2007 10:18 pm

noo nezavidiim ti tu situaciu ale dobre som sa pobavil pri citani textu.... teraz ti uprimne prajem dalsich 1000km aj viac bez nehody
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
qyxza
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Po Mar 20, 2006 8:03 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

#3 Príspevok od užívateľa qyxza » Pi Apr 06, 2007 10:24 pm

si po tom kotrmelci dúfam rozpažil ruky jak na spartakiade :-) ale ne... no chlape čo to? smola sa ti lepí na päty...teda na skúter. ale hádam si si to už vybral a žiadne pády nebudú...a ak by si potreboval aj ja mám nálepku LEO Vince tak ti ju môžem podarovať. stretneme sa dúfam v TT.
podpis som si este nenastavil

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#4 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Apr 06, 2007 10:33 pm

No ešte stále mám čo robiť, ak chcem vyhrať v dizajne nad :

Suzuki Katana AY 50W Mrzák ®

:D :D :D
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Scarp
motorkár
motorkár
Príspevky: 1412
Dátum registrácie: Po Aug 28, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený

#5 Príspevok od užívateľa Scarp » Pi Apr 06, 2007 10:44 pm

V predchadzajucej diskusii k vyjazdu sme sa dohodli resp, skusali dohodnut ze aby kazdy co spravil vylet neurobil novi diskusiu spravi sa jedna a da sa ako dolezite a tam sa vsetky vylety budu davat konkretne : http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?t=1672 poprosil by som ta len skopci vsetok text a daj to tam potom toto zmazem.Je to fakt prehladnejsie ako kazdy vylet nova tema Dik caf
podpis som si este nenastavil

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#6 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Apr 06, 2007 10:54 pm

Scarp, čítal som vtedy Tvojú poznámku, ale najako som Ťa nepochopil, ako si to myslel. :roll: Veď je to vo Stretávkach, výletoch a zrazoch. Najprv som to začal písať vo Voľnej diskusii, potom som to ale presunul sem, teraz to mám kam presunúť? To má isť akože všetko do jednej postupne 20-30 stránkovej diskusie? :?
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Scarp
motorkár
motorkár
Príspevky: 1412
Dátum registrácie: Po Aug 28, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený

#7 Príspevok od užívateľa Scarp » Pi Apr 06, 2007 10:59 pm

Bacil-BA napísal:Scarp, čítal som vtedy Tvojú poznámku, ale najako som Ťa nepochopil, ako si to myslel. :roll: Veď je to vo Stretávkach, výletoch a zrazoch. Najprv som to začal písať vo Voľnej diskusii, potom som to ale presunul sem, teraz to mám kam presunúť? To má isť akože všetko do jednej postupne 20-30 stránkovej diskusie? :?

Hej nieco podobne myslim si ze to aj tak bude prehladnejsie ako toto bo nepr ked si chcem spravit vylet kuknem tu jednu velku temu a najdem si tam nieco a toto postupne ,, zapadne prachom" lebo to nahradia ine diskusie casom sa mozno vyriesia tie regiony :wink: a btw 20 30 stranok ta jedna diskusia bude mat mozno za dlhu dobu lebo novozalozene diskusie tvojho typu maju tak po 5 prispevkov kazdy povie fajn mile waw atd...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
george
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St Jan 11, 2006 8:57 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Malacky
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa george » So Apr 07, 2007 4:43 pm

perfektny cestopis.... :wink: :) Bacile davaj bacha... ono ked budes mat nekedy tu majesty 400 to aj srdce viac zaplače ked skončíš v poli nekde...

INAK ZALOŽTE TÉMU ´´ CESTOPISY´´ alebo tak nejak a dam sa budú písať takéto akcie, výjazdy a podobne... + fotky...

:) :wink:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » So Apr 07, 2007 6:35 pm

Si myslím že ak dakto takéto dačo napíše nejakú správu z cesty alebo pod. ako Bacil tak by to malo byť zamknuté aby sa tam nemohlo dopisovať ako ho kto lutuje a či sa mu nič nestalo a pod... ak má dakto nejaký dotaz tak to môže poslať priamo ako SS. :?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

janykaj

#10 Príspevok od užívateľa janykaj » So Apr 07, 2007 7:11 pm

ci pána ten vlady to je žárovka :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Scarp
motorkár
motorkár
Príspevky: 1412
Dátum registrácie: Po Aug 28, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený

#11 Príspevok od užívateľa Scarp » So Apr 07, 2007 7:16 pm

VLADY napísal:Si myslím že ak dakto takéto dačo napíše nejakú správu z cesty alebo pod. ako Bacil tak by to malo byť zamknuté aby sa tam nemohlo dopisovať ako ho kto lutuje a či sa mu nič nestalo a pod... ak má dakto nejaký dotaz tak to môže poslať priamo ako SS. :?
Presne pre toto resime teraz to rozdelenie na oblasti snad to pomoze k sprehladeniu
podpis som si este nenastavil

hopi
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Ut Máj 23, 2006 11:06 pm

#12 Príspevok od užívateľa hopi » Po Apr 09, 2007 11:23 pm

bacil to co mas za rukavice ked si ich padom do pola roztrhas.
ta magicka hranica 10 000 km na yukine asi nevesti nic dobre. dufam ze tu moju dovtedy predam :lol: :lol: :lol:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#13 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 10, 2007 8:12 am

mPershing napísal:Lenze komu sa bude chciet citat 30 stranok prispevkov (kazdy si precita prve tri a posledne tri stranky...), takze aj tak to zapadne prachom, ale ked si prebehne nazvy tem (vyletov), tak sa skor rozhodne co si precita a nebude musiet surfovat donekonecna po jednej teme. Podla mna by pomohla regionizacia, alebo rozdelenie podla krajov - tak ako je to na ceskych forach, uz som to tu navrhoval, ale niekto si presadzuje svoj nazor na tuto sekciu...
100% pravda. navyse taketo delenie na oblasti ma tu nevyhodu ze nevidis kto ten "Cestopis" pisal. takto uz napriklad viem ze bacilov cestopis bol teraz dobry tak si ho precitam aj nabuduce a je mi jedno ci je z Bratislavy alebo z Dukly

Bacil ty s toho robis "lezaka" stale to mas na zemi. ale inak jazdit bez zadneho kolesa to chce fakt gu(le)raz

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#14 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 10, 2007 6:26 pm

Ležák výčapný tmavý 125ka???? :D
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "Stretávky, výlety a zrazy"