Vespa 300 BA

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Vespa 300 BA

#1 Príspevok od užívateľa shushen1 » Pi Jún 05, 2015 3:38 pm

Ahojte, snáď nezakladám duplicitnú tému, ale vyhľadávač mi nenašiel nič.
Každopádne, poškuľujem už dlhšiu dobu po Vespe GTS 300. Aktuálne jazdím na Kymco Like 125, vyhovuje mi podvozok a brzdy, akurát už som vyrástol zo 125. Čo sa týka dizajnu, tak jedine Vespa a pri motore nechcem robiť žiadne kompromisy. Na jednej 300-ke som už jazdil, na predaj z bazáru. Neviem či bola skrížená, každopádne nemal som tam dobrý pocit zo stability, takisto aj brzdy mali dosť mdlý nástup (čo je možno tým, že na Kymcu mám pancierové hadice, neviem).
K veci, neviem sa dopracovať k nejakej Vespa komunite v BA, ale je tu niekto, kto má takýto stroj a bol by ochotný za nejakú kofolu, dve-tri sa niekedy podvečer stretnúť a vymeniť si nejaké rady a za štvrtú kofolu aj nechať pojazdiť nejaké koliečko?

Ďakujem za odpoveď
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#2 Príspevok od užívateľa dreamer » Pi Jún 05, 2015 7:33 pm

Moj dalsi skuter bude Vespa GTS 300. Teraz mam ten isty motor na Aprilii a uplne mi vyhovuje, zatial 10000 km bez poruchy, uplna spokojnost. Ale este hodnu chvilu potrva kym moju Aprilku vymenim za Vespicku :)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#3 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Jún 05, 2015 8:37 pm

Vespa má ale tú výhodu, že je menšia, obratnejšia, ľahšia a jazdcovi dá viac výkonu :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Vespa 300 BA

#4 Príspevok od užívateľa hipi » Pi Jún 05, 2015 9:27 pm

je ten motor naozaj dobry? Lebo len 22 koni? Kymco ma tolko kw, tj 30 koni (hovorim o people 300 gti).
A rovnako aj krutak, 22 vs 30Nm. Rovnako 12 palcove kolesa.....no neviem neviem, ten dizajn sa ti musi veeeelmi pacit ked si ochotny robit tolko kompromisov

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#5 Príspevok od užívateľa dreamer » Pi Jún 05, 2015 10:16 pm

Zalezi co od skutra ocakavas, keby mi chybal vykon tak idem radsej do velkej motorky ako do skutra. Ja som kochac a mne ten vykon staci. Kone nie su vsetko a cisla nejazdia ;)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
Radusko
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 90
Dátum registrácie: St Apr 09, 2014 12:31 pm
Skúter: DERBI GP1 250

Re: Vespa 300 BA

#6 Príspevok od užívateľa Radusko » So Jún 06, 2015 12:40 am

mal som tu česť voziť sa na GTS 300...zaťah perfekt,max rychlosť (140 podla tacho) ťiež dobre ale ta stabilita nič moc..kruti sa to v zakrutach,trasie volant pri vyssej rychlosti (pustit volant za jazdy je samovražda) no hruuuza... a to mal najazdene iba 1200km čiže ako nove.

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vespa 300 BA

#7 Príspevok od užívateľa raplik » St Jún 10, 2015 9:52 am

hipi napísal:je ten motor naozaj dobry? Lebo len 22 koni? Kymco ma tolko kw, tj 30 koni (hovorim o people 300 gti).
A rovnako aj krutak, 22 vs 30Nm. Rovnako 12 palcove kolesa.....no neviem neviem, ten dizajn sa ti musi veeeelmi pacit ked si ochotny robit tolko kompromisov
ja by som si pozrel na sprinte tvojich 30 cinskych koni vs 22 vo vespe... nehovoriac o tom ze Vespa ma o 30kg menej :)
papier znesie vela :) no casto byva realita ina :)

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Vespa 300 BA

#8 Príspevok od užívateľa hipi » St Jún 10, 2015 5:30 pm

raplik, jaaaaj take krasne argumenty mam proti tvojemu mlateniu prazdnej slamy a vymyslenej hodnote, ale nebudem robit offtopic, tema je o vespe, dizajn je argument pre vespu a proti tomuto sa neda namietat.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vespa 300 BA

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 10, 2015 6:15 pm

Jaké mlátenie...je to tak papier znesie, pretože nieje všetko len samotný maximálny špičkový výkon nameraný niekde na novom motore v laboratórnych podmienkach . Ale ide o to aký má priebeh a pri akých otáčkach sa dosahuje a k tomu priebeh krútiaceho momentu a také tie veci okolo toho.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#10 Príspevok od užívateľa shushen1 » St Jún 10, 2015 9:50 pm

Radusko napísal:mal som tu česť voziť sa na GTS 300...zaťah perfekt,max rychlosť (140 podla tacho) ťiež dobre ale ta stabilita nič moc..kruti sa to v zakrutach,trasie volant pri vyssej rychlosti (pustit volant za jazdy je samovražda) no hruuuza... a to mal najazdene iba 1200km čiže ako nove.
takže bežne sú tie vespy podvozkovo tak na prd?
ja že len tá jedna bola taká blbá..

každopádne, ak nie Vespu, tak neviem čo kúpiť, je to sen a ten dizajn inde nedostanem, kópiu už druhý raz nechcem.

tu na fóre teda nikto z BA s 300-kou Vespou a voľnou polhodinkou?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Vespa 300 BA

#11 Príspevok od užívateľa BacaNR » Št Jún 11, 2015 12:36 am

ak sa ti paci vespa skus pozriet este piaggio beverly 300 idealne 350 to ma novy super motor :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Vespa 300 BA

#12 Príspevok od užívateľa hipi » Št Jún 11, 2015 7:29 am

vlady, tento motor mam vo svojom skutri a dava mi rovnaku dynamiku ako ma tvoj burgman 400. Takze viem co tvrdim, len tak prazdnu slamu nemlatim.
este edit, aby si niekto naozaj nemyslel, ze 300=400, na skutri je variator, ten eliminuje horsi priebeh vykonu.

vespa:
https://www.youtube.com/watch?v=8eeEmsOQmKA

vytunovana vespa:

https://www.youtube.com/watch?v=oiksnlDzpAI

people:

https://www.youtube.com/watch?v=v8Z9b_HiAvs



ano, vytunovana vespa sa uz zacina priblizovat k people.
Naposledy upravil/-a hipi v Št Jún 11, 2015 8:40 am, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
shelbyk
cyklista
cyklista
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ut Apr 09, 2013 10:35 am
Skúter: Gilera
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#13 Príspevok od užívateľa shelbyk » Št Jún 11, 2015 7:35 am

Rad si pozriem tych 30 koni na zraze ak pojdes samozrejme

Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#14 Príspevok od užívateľa shushen1 » Št Jún 11, 2015 7:43 am

to piaggio obzeram tiez ale akosi to nie je uplne ono. original je len jeden:-)
zaujimavy je ale stav trhu, vespy nic, ale menej zname beverly si clovek moze povyberat
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vespa 300 BA

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 11, 2015 2:43 pm

Ja som nenarážal na nikoho scooter ani motor ani dynamiku a samozrejme dynamika je dosť závislá aj na sprevodovaní a vyladení varia a na hmotnosti scootra a aj jazdca...takže stačí že scooter +50 kilo, a jazdec + 30 a už je to poznať , nie že nie.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Vespa 300 BA

#16 Príspevok od užívateľa dreamer » Št Jún 11, 2015 7:13 pm

@shushen1: Nedaj sa odradit :) Vela zavisi na subjektivnych pocitoch. Motorky sa maju vyberat srdcom a ked si Vespu zamilujes, vela jej aj odpustis. Nejde vzdy len o jazdne vlastnosti, alebo vykon. Ked chce niekto nahanat desatiny sekund na okruhu, nekupi si Vespu. A ani ten co chce suchat stojan v zakrutach. Vespa je pre pohodakov a ludi co vedia ocenit stroj ako umelecke dielo. Isto je aj vela pozerov, ktori vo Vespe vidia len image. Mne je ale uplne jedno, co si kto o Vespe, alebo ich majiteloch mysli, kazdy nech si kupi to, co sa mu paci a robi mu radost. Urcite je vela lepsich skutrov ako Vespa, ale Vespa je len jedna :)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vespa 300 BA

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 12, 2015 10:35 am

Presne toto ma napadlo , na naháňanie sekúnd alebo na jazdenie na koleno sa nekupuje scooter ..... Takže aj mne je osobne šumafuk či tam mám 100vku za 9 alebo 13s , a hlavne teda že vôbec to ani netuším a ani som to nikdy nemeral a nestopkoval... :no:
Alebo či je maximálka 160 alebo len 149. :unknown:
To mi príde také zrovnávanie jak v škole , kto má väčší alebo ďalej alebo vyššie doští. :fool:
A že Vespa je o dizajne, tradícii a image .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Vespa 300 BA

#18 Príspevok od užívateľa hipi » Pi Jún 12, 2015 3:39 pm

hmm tak preco sme si nekupili vsetci 125ky, alebo 50tky ked to nie je o vykone(hlavne koli zrychleniu)? A 12"kolesa?
Ak to je naozaj o dizajne, tak ok, aj keby to malo kockate kolesa a slapacie pedale, ale to som uz napisal.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vespa 300 BA

#19 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 13, 2015 12:14 pm

Ježišmarja samozrejme že to je aj o výkone a zrýchlení ...ale nie absolútne , pretože potom by bola otázka že prečo 250ka alebo 400vka alebo 500vka šak to je hovno jazdenie ak to porovnáš s 800vku.
Vždy to je kompromis vo všetkom, nie že nie, ak niekto tvrdí že nerobí kompromis tak to je pár percent ľudí . Nebudem
dávať do scootra všetky prachy a myslieť si že život je len o tom na čom si vozím riť. A vôbec pri mojom jazdení posledné roky by mi aj tá 250ka stačila bohato a ak by som to bral že prešuchtať sa pomedzi autá po meste do a z roboty tak aj taká malá vrtká 125ka by bola ideálnejšia ako to čo mám. Ale zas vybehnem aj mimo mesta a tam mám dosť navrch ak v ničom inom tak isto v pohodlí pri jazde..... Takže čo ? kúpim ešte nejakú 125ku do mesta a ideálne by bolo to poldeco, lebo to môže oficiálne tlačiť cez pešiu zónu ...A aj ušetím na PZP. :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#20 Príspevok od užívateľa shushen1 » So Jún 13, 2015 3:11 pm

je mi jasné, že takáto hračka je o pocitoch, Vespy mám už dlho vysnené, ale samozrejme musím sa aj dobre cítiť za jazdy a tá jedna jazda čo mám za sebou, ma akosi neoslovila. preto chcem teda vedieť, či to bolo vadou konkrétneho kusu, alebo všeobecne konštrukčná vlastnosť. a keďže skútre a motorky sa nepredávajú ako autá, že nakráčam do showroomu a idem na jazdu, tak by som chcel znova obnoviť diskusiu a zrušiť flame čo sa tu rozpútal..

je niekto na fóre s vespou GTS 300, poťažmo 250? prípadne poznáte niekoho mimo fórum čo by bol ochotný absolvovať stretko?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vespa 300 BA

#21 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 13, 2015 3:58 pm

Scoter bude vždy scooter a ako to porovnávaš s jazdnými vlastnosťami klasickej moto na veľkých kolesách tak to bude vždy horšie , plus to že scooter má nevýhodu vo veľkej neodpruženej hmote zadného kolesa-vlastne celý monoblok ramena s motorom. A menšie kolesá k stabilite tiež moc nepridávajú. A trasenie riadidiel je možné aj kvôli nevyváženému kolesu to nieje typická vlasnosť scootra ale len nejaká anomália toho ktorého kusu. Tiež má na to vplyv ako dlho a ako je zjazdená predná guma. Je tendencia že dáš novú vyvážiš a jazdíš a max tak občas dofúkneš a ku koncu životnosti sa ten predok začne takto chovať že pri určitej rýchlosti za rozkmitáva . Mne to robí okolo 60ky. Najskorej to je tým že guma sa používaním nerovnomerne opotrebováva a vzniká tam nevyváženosť. Ak by sa možno v strede životnosti dala vyvážiť nanovo tak ten problém by nebol. Ale kto by to robil?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#22 Príspevok od užívateľa dreamer » So Jún 13, 2015 4:27 pm

O nervoznom prednom kolese na GTS 125/300 som uz cital aj inde. Na novych modeloch od 2014 je mala konstrukcna zmena, ktora tento problem udajne eliminuje. Treba skusit aj zahranicne fora modernvespa.com (anglicky), alebo vespaforum.de (nemecky), najdes tam o Vespach uplne vsetko. Ja tam chodim aj preto, lebo mam rovnaky motor a vela sa tam da dozvediet. A inak ako vravi Vlady, moze to byt aj zle vyvazenou pneu, uvolnenym krkom riadenia, pripadne ina pricina, nemusi to byt konstrukcna vada. Mam aj taku skusenost, ze niektore pneu sa na 100% vyvazit nedaju, moze byt teda aj chyba v konstrukcii pneumatiky. Ak je trasenie vyrazne a Vespa na krorej si sa vozil je v zaruke, mal by to majitel reklamovat.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
Radusko
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 90
Dátum registrácie: St Apr 09, 2014 12:31 pm
Skúter: DERBI GP1 250

Re: Vespa 300 BA

#23 Príspevok od užívateľa Radusko » So Jún 13, 2015 10:06 pm

Ja som sa vozil par krat na vespe 300 gts ktora mala nebehane par km (do 2000) a hrozne sa to chovalo pri vyssej rychlosti.Trasenie volantu bolo dost o hubu hlavne v zakrutach a r.v. tej vespy bolo 2013,mozno to v novsich uz odstranili.

Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Vespa 300 BA

#24 Príspevok od užívateľa shushen1 » Ne Jún 14, 2015 11:44 am

neporovnávam to s klasickou moto, ako som vyššie spomenul, jazdím Kymco Like 125 (obrázok v avatare), je to taká skorovespa, tiež to má malé koliečka a jednoducho chcem dačo väčšie.
jediná skúsenosť je ale jedna Vespa z bazáru, tuším tam bolo 6000km a ročník nejak 2010. potrebujem si porovnať, či sú také aj ostatné.
ďakujem aj za tie odkazy ale radšej ako si niečo prečítať by som chcel naraziť na živého človeka s takouto moto, ale vyzerá to tak, že taký nie je na tomto fóre ani v jeho okolí
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vespa 300 BA

#25 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Jún 14, 2015 10:46 pm

No ale zas Vespa sa mi nezdá, že by bola väčšia od Kymkáča....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Skútre nad 125 ccm (Maxíky)"