Gilera runner 125 motor-zmes paliva

malé moto

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#1 Príspevok od užívateľa Saleny » Po Feb 19, 2018 7:53 pm

Zdravim vas mam takyto problem pri studenom motore teraz ked su aj minusove teploty mi nejde motor do otacok pokial sa nezohreje potom ide ako hodinky ved ma len cca 4500km. Tak sa chcem spytat ci je nejaky sposob na zistenie zmesi paliva a vzduchu okrem farby sviecky ta je ako ma byt pekne tehlova. predpokladam ze to bude asi preto robyt take dusenie pretoze je tam ladeny leo vince ale karb sa nesteloval. Vedia to v servise podla niecoho nastavit? Alebo to mam nechat tak jedna sa o gileru runner 125st 2013+ten spominany ladeny vyfuk. Alwbo to je niecim inym?

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#2 Príspevok od užívateľa Keejwak » Ut Feb 20, 2018 1:38 pm

Ten výfuk je veľmi otvorený a motor ľahko dýcha nič ho nebrzdi .... väčšia hlavná tryska väčšinou dávam 115 +- 5 čísel (séria myslím 98) treba skúšať záleží od filtra + doladiť karbec (treba počítať s trochu väčšou spotrebou) :Bravo:

Taze nehaj to tak v zime ajtak nejazdis :wink:
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#3 Príspevok od užívateľa Saleny » Ut Feb 20, 2018 5:26 pm

Jasne ved teraz som to len postrehol ked som ho prestartovaval pocasie sa uz zdalo byt ok tak som ho zobudil ale teraz je to zasa na zimny spanok. A spotrebu mam aj tak od 3.do4Lna100km vyssiu by som uz nechcel tak necham trisku aka je.

Užívateľov profilový obrázok
Imro
cyklista
cyklista
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne Máj 21, 2006 1:14 pm
Skúter: Derbi GP1 125

Re: Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#4 Príspevok od užívateľa Imro » St Feb 21, 2018 10:08 am

Serus. Takze ja som mal takyto podobny problem toho casu minuly rok. Skuter som mal po vymene valca na 218,vyfuk atd.... Chalan,co mi to robil tam dal trisku cca 120, povodna bola 98. Stale to neslo,maturoval som nad tym.... Nakoniec bola zla sviecka,skuter sa trosku zohrial a isiel za plynom v poho... Skoncil som nakoniec na triske 100, a trisku som riesil zaroven s Davidianom..... Neviem ako nakoniec on dopadol ale mne sa zda byt ok.

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#5 Príspevok od užívateľa Keejwak » St Feb 21, 2018 1:00 pm

Pri vyššom objeme nieje pravidlom zvyšovať veľkosť trysky ... na rovnaky priemer karburátora potrebuje 200ka valec viac vzduchu ako 125ka a ta si potiahne aj viac paliva cez seriovu trysku ... v niektorých prípadoch sa dokonca odporúčalo veľkosť trysky znížiť po zvýšení objemu :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
Imro
cyklista
cyklista
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne Máj 21, 2006 1:14 pm
Skúter: Derbi GP1 125

Re: Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#6 Príspevok od užívateľa Imro » St Feb 21, 2018 1:26 pm

Hej,to máš pravdu. Ja som chcel iba podotknút aby pozrel aj sviečku. Mne bolo do plaču z toho, čo sa mi zase dodr... a bola to sviečka za 10€

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Gilera runner 125 motor-zmes paliva

#7 Príspevok od užívateľa Saleny » St Feb 21, 2018 9:42 pm

Tak tak kazda rada nad zlato skusim aj sviecku radsej zacat od lacnejsieho riesena ako rozladit karb.alebo nieco podobne dakujem za rady ale ked uz bude teplejsie zmizne aj problem tak asi to nebude zapotreby riesit"KED TO SLAPE TAK NEŠPÁRAT"aby som nenarobyl viac zla ako dobra. Este raz dakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "do 25kw"