[Preview/recenzia] Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

[Preview/recenzia] Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#1 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 04, 2008 12:44 am

Termoscud (leg cover) Tucano Urbano
Alebo byť mestský tukan je fajn ! :)

Termoscud som videl prvýkrát pred 10 rokmi v Londýne, potom dlho dlho nič a znova pred dvoma rokmi v Paríži. U nás sa proste nenosí, v zahraničných motoristicky vyspelejších krajinách je to ale bežná vec. A keď som si kúpil skúter, vedel som že raz ho budem mať aj ja :).

Ako už napovedá doslovný preklad (kryt nôh), termoscud je akási plachta chrániaca dolnú časť tela pred nepriazňou počasia (dážď, chlad). Ale nielen to. Po zaparkovaní sa dá použiť ako ochranná plachta na sedadlo, takže aj keď bude pršať na skúter celý deň, sedadlo ostane suché.

Pre mňa má ešte jednu výhodu. Keďže dobre chráni pred chladom a dažďom, na jazdu už netreba mať kvalitné motogate, ktoré sú na jazdu výborné, ale dobre vieme ktoré časti tela sa nám pri posedení v reštaurácii alebo prechádzke nákupným centrom zaparia...takže pod termoscud pekne civilné textilné gate. Ale to je aj zároveň drobná nevýhoda, motogate majú aspoň nejaké chrániče kolien a bokov, civilné nie (riešením sú textilné nohavice od Tucano Urbano :)). Termoscud takéto bezpečnostné prvky nemá.

Vrchná a bočná časť termoscudu je nepremokavá a „neprefúkavá“, v spodnej časti je na miestach styku termoscudu s nohami jazdca teplá kožušina, ktorá už na prvý dotyk hreje.

Ako sa s termoscudom jazdí? Parádne :). Pred jazdou sa zakryješ plachtou a ideš. Teda nie je to len tak jednoduché, ak plánuješ vybehnúť mimo mesto, kde sa pôjde rýchlejšie ako 80 km/h, je dobré použiť bezpečnostné prvky k tomu určené, pretože nad 80 km/h vznikajú celkom silné turbulencie. V praxi to vypadá asi tak, že pri jazde sa na teba termoscud tlačí náporom vetra, no zrazu sa od teba odlepí a nalepí sa na plexi, preč od teba...
Praktické bezpečnostné prvky tento jav úplne eliminujú. Nie je potom problém ísť aj 160 km/h po dialnici :).
Zaujímavosťou je aj tzv. antiflapping systém – teda aby termoscud vo vetre neplandal ako vyťahaná bunda. Systém pozostáva z dvoch nafukovacích balónov, ktoré tvoria výstuhu – bočnice termoscudu a plachta je potom stále napnutá a neplandá.

Ešte na jednu vec si musíš pri jazde zvyknúť, 9z10 ľudí sa za tebou otáča a smejú sa na tebe celé posádky auta..občas je to úsmevné sledovať reakcie na termoscud. Ak ti toto nebude vadiť, odmenou ti bude predĺžená motosezóna a to stojí za to ! Apoň mne určite :).


No ale poďme už aj na nejaké fotky, nech je vidno čo je to vlastne zač.

Takto vypadá odparkovaný skúter s termoscudom
Obrázok


Prekryje aj zadné sedadlo
Obrázok


Tá naťahovacia časť sa dá skovať do tohto vrecka
Obrázok


a zložené to vypadá asi takto, zakryté len jazdcove sedadlo.
Obrázok


Aby sme pohodlne zasunuli kľúčik do spímacej skrinky, Taliani nám urobili...
Obrázok


periskop :)
Obrázok


Ďalej tu máme jedno praktické vrecko,je prekvapivo objemné, nie je tam problém dostať zošit A4, dokladovku a mobily, prípadne notebook,
Obrázok


vrecko zazipsujeme a pokocháme sa kožušinkou....
Obrázok


Ten čierny pásik s oranžovou nášivkou je bezpečnostný prvok. V "kľudovom" stave je takto pricviknutý k termoscudu a nezavadzia.
Obrázok


Pred jazdou ho jednoducho odopneš, trochu nadvihneš prdel zo sedadla a pásy prisadneš. Termoscud bude na tebe držať ako prilepený aj pri 160 km/h. Nevadí keď na červenej v meste zastavíš a dáš nohy na zem, pasik sa ti z pod prdele nevyšmikne :)
Obrázok


Za jazdy môžeš mať termoscud takto zložený, chráni iba nohy. Takto to používam najčastejšie, pretože trup chráni motobunda.
Obrázok


Prípadne si môžeš chrániť pred chladom a dažďom aj hruď.
Obrázok


Do väčších rýchlostí je vhodne použiť ďalší bezpečnostný pás, tentokrát okolo krku, aby časť chrániaca trup nelietala vo vetre ako sa jej chce.
Obrázok


Nemusíš sa báť, že v prípade pádu sa obesíš o skúter, Taliani mysleli aj na to a na pás dali bezpečnostnú poistku :). No, je to obyčajný suchý zips, ktorý v prípade pádu jednoducho rupne a povolí :).
Obrázok


A výborná zimná vychytávka. Prieduchy na odvod teplého vzduchu od chladiča. Primárne určené na leto, aby sa v horúčave lepšie chladilo, no v kombinácii s termoscudom použiteľné aj v zime. Predstav si že si to prdkáš po meste, vonku je sotva 5°C a tebe fúka na nohy príjemne horúci vzduch, balada....použiteľné naozaj iba v meste, lebo od cca 80 km/h sa vzduch prúdiaci cez chladič už nestačí oteplit a potom ti na nohy fúka chladný vzduch, čo nie je príjemné ani zdravé. Jedným pohybom prieduchy zavrieš aj je po probléme, keď prídeš znova do mesta, na červenej prieduch znova otvoríš...
Obrázok

Ešte jeden drobný detail - termoscud sa dá aj jednoducho zložiť/zhrnúť ako karimatka a zviazať zabudovanými pásikmi, takže nehrozí že sa budeš pod ním potit keď sa náhle oteplí.


Ako by povedal plešatý Horst Fuchst z telešopingu, Termoscud mozem naozaj doporučiť :lol: .
Naposledy upravil/-a duky5 v Pi Apr 04, 2008 12:55 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Domco
motorkár
motorkár
Príspevky: 1193
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 1:48 pm
Skúter: Piaggio X8
Bydlisko: Nitra

#2 Príspevok od užívateľa Domco » Pi Apr 04, 2008 12:52 am

8) oo parada ,keby mam maxika taknerozmyslam a kupujem (neviem ci na moj runner by to bolo vhodne ) :shock:
Vyzeralo by to prinajmensom zaujimavo 8) ,ale raz si ho urcite kupim :!:
Paradaa diky za recenziu aj fotky ,dobra praca
Gilera runner => Piaggio X8

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#3 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 04, 2008 12:58 am

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
momoo
motorkár
motorkár
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: Ne Okt 22, 2006 5:26 pm
Skúter: Piaggio NRG 50 LC, Malaguti F12 LC, Yamaha Bw´s AC -> LC
Bydlisko: calexcity - chladnička na pocity
Kontaktovať užívateľa:

#4 Príspevok od užívateľa momoo » Pi Apr 04, 2008 1:06 am

mna zaujima preco tam mas zasuvku z 240V ? a kabel od adapteru ti ide ku scootru? co tam je zapnute? ci to je este aj vyhrievane?
podpis som si este nenastavil

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#5 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Apr 04, 2008 1:12 am

Pekné :)
Názorné :D
Vďaka. :wink:
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#6 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 04, 2008 1:18 am

momoo napísal:mna zaujima preco tam mas zasuvku z 240V ? a kabel od adapteru ti ide ku scootru? co tam je zapnute? ci to je este aj vyhrievane?
to je nabijacka z lidlu a nabijam si nou baterku :)
s termoscudom to nesuvisi :)

Užívateľov profilový obrázok
kukolarik
moderátor
moderátor
Príspevky: 2142
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 7:11 pm
Skúter: nemam moto
Bydlisko: BA-Dubravka, 48°19'04.10"N 17°03'50.10"E
Kontaktovať užívateľa:

#7 Príspevok od užívateľa kukolarik » Pi Apr 04, 2008 7:52 am

Troska suvisi, lebo tiez ma za ucel zahriat jazdca... ale to len tak okrajovo...

Vyzera to byt fajn, aj ked asi by som oci vyplestil, keby dakto takto prejde okolo mna... Co to robi pri rychlostiach 100+? Nevlaje to?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa dr.snake » Pi Apr 04, 2008 9:01 am

ak fuka do chrbta ta mas taky maly spinaker :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#9 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 04, 2008 9:11 am

to ze si nabijam akumulator predsa nesuvisi s termoscudom, ci ako to myslis? bateria ma nijako nezohrieva, nou predsa startujem skuter. jedine ze myslis napajanie vyhrievaneho potahu z baterie, ale to tiez nesuvisi s termoscudom.

ked si prisadnes tie 2 pasy, tak mozes ist kludne aj 160, drzi to ako prikovane, ten antiflapping system kupodivu funguje. mam to vyskusane :) sak ti dam omakat moje airbagy :)

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

#10 Príspevok od užívateľa TomasARN » Pi Apr 04, 2008 9:47 am

je to ozaj zaujimavy doplnok vybavy, aj uzitocny, ale mne by sa to nechcelo nahadzovat na skuter, lebo vzdy by som to nenosil.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#11 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 04, 2008 9:59 am

da sa to zhrnut a zviazat, takze to nezavadzia a rozprestres ked to pouzijes.
ale ja to mam rozprestrete stale, lebo to pouzivam aj ako zakryvaciu plachtu. ked parkujem cely den pred robotou, tak mam vzdy zaprasene sedadlo a to nehovorim ze uz nemusim sledovat ci prsi a bezat zakryt skuter...takto ho zakryjem automaticky a nic neriesim :)

Užívateľov profilový obrázok
Hedo
chodec
chodec
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut Jan 08, 2008 10:20 pm
Skúter: Vespa- VBA 150 rv.59,VBB 150 rv.60, Cosa 150,,GTS 300,T-max 500
Bydlisko: Dunajská Streda

#12 Príspevok od užívateľa Hedo » Pi Apr 04, 2008 10:21 am

...chlapci Tucano má veľmi dobré riešenia pre každého, lebo sa zaoberajú špeciálne vecami pre scootristov... komu sa nelúbi temoscud klasický, existuje niečo podobné na nohavice, volá sa to takeawai a je to prakticky termoscude na nohavice, niečo ako vzadu rozpárané oteplovačky, ktoré sa dajú zapnúť suchým zipsom... máš civilné nohavice dáš si na to tento takeawai a hotovo ... prídeš do práce alebo do obchodu, za pár sekúnd ho strhneš, dáš pod sedlo a hotovo... koho zaujímajú tieto talianske srandy tu je link: www.tucanourbano.com

Hedo von DS

PS: Tucano mám v ponuke od tohto roku... kto má záujem nech sa prihlási: hedo@ajs-webshop.com alebo office@ajs-webshop.com
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

#13 Príspevok od užívateľa FoXiK » Pi Apr 04, 2008 12:55 pm

to je pre takých ktorý Nevedia vydržať bez motorky a je im jedno čo si o tom pomyslí druhý :D ale inak to asi funkciu spĺňa, vyzerá to celkom haluzne :wink:
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

FastHaly

#14 Príspevok od užívateľa FastHaly » Pi Apr 04, 2008 1:41 pm

kup na slidera ho s tym zabalis celeho , inac velmi pekna recenzia

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#15 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Máj 05, 2008 7:04 pm

mam tu maly update pre tych co to zaujima.
dnes v BA pekne lialo a ja som samozrejme presne vtedy musel ist na stretnutie na druhu stranu mesta....
na skutri toho bolo dost naprsane, obleceny do platenych motogati, motobundy, zimnych rukavic, nakrcniku a helmy skladam termoscud. sadam na SUCHE sedadlo napriek tomu ze este stale mierne mrholi. vyrazam do premavky a zakratko sa pusta dalsi lejak. pocas jazdy termoscud nemusi plnit ochrannu funkciu, vsetky kvapky zachytava kapotaz a bunda je nepremokava (nakoniec nie je :)). vdacny za termoscud zacinam byt az vtedy, ked stojim na cervenej alebo sa deriem dopredu pomedzi auta a pri pomalej alebo ziadnej rychlosti pada dazd rovno na nohy. v mojom pripade na termoscud.

ochranu proti chladu som uz mal vyskusanu, teraz prisiel poriadny dazd a tesmoscud opat uspel, som spokojny.
skusku dazdom obstali aj nepremokave rukavice probiker z louisa, sklamal ma bunda padana estoril, premokla v oblasti laktov, nie moc, ale ked som si ju dal dole, mal som sveter na tych miestach mierne vlhky.

takze mozem povedat, ze aj v dazdi sa da ostat v suchu :)

este drobnost, kupil som si v louise tak gumeny stierac co sa da na prst a utres si s tym plexy - asi som nesikovny ale prd som s tym utrel, viac sa mi osvedcilo dat pri vacsej rychlosti hlavu nabok a prud vzduchu kvapky odfukol :)

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#16 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Máj 05, 2008 10:05 pm

dobra vecicka to asi je, ocenoval by som najma ochranu pred vetrom (v pripade, ze by som mal maxika), inac vozim so sebou stale nepremoky (bundu mam solidnu, nepremokla este ani raz)...

Tak mi napadlo, ked s tym nechas scootra odparkovaneho: je to nejako zabezpecene proti kradezi???
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#17 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Máj 05, 2008 10:11 pm

kto by to kradol? je to skarede ako noc, nikto by si to na skuter okrem mna nedal a sedi to iba na nexusa. tak naco by to niekto bral :)
bud sa to da odrezat ale uz to nijako nepouzijes, alebo odsrobovat par srobov ktore drzia plasty...

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#18 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Máj 05, 2008 10:25 pm

tak ak treba srubovat, tak potom OK... ja len ci to nie je len na tych gumickach, lebo na Slovensku cloveku ukradnu aj nos, ak si neda pozor... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
Domco
motorkár
motorkár
Príspevky: 1193
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 1:48 pm
Skúter: Piaggio X8
Bydlisko: Nitra

#19 Príspevok od užívateľa Domco » Ut Máj 06, 2008 8:51 am

duky5 napísal:kto by to kradol? je to skarede ako noc, nikto by si to na skuter okrem mna nedal a sedi to iba na nexusa. tak naco by to niekto bral :)
bud sa to da odrezat ale uz to nijako nepouzijes, alebo odsrobovat par srobov ktore drzia plasty...
8) Slovak dnes ukradne aj keby to mal hned zahodit do kontajnera,uz len pre ten pocit vies :lol: .Mne sa to paci a velmi ,ak kupim maxika tak si to urcite zadovazim,je to dobra vec. Nezalezi ako to vyzera ale ako to pomaha
Gilera runner => Piaggio X8

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#20 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Okt 06, 2008 1:28 am

Takze mierne ozivujem staru temu, nedavno som nahodil zase termoscud a prihodil k tomu aj "grip covers" vnutri je takisto kozusinka :). Je to skvele, nefuka na paprce a nevadi ani dazd. IMHO je to lepsie ak vyhrievane rukovate, lebo tie v dazdi nezabrania premoknutiu nepremokavych rukavic :)....momentalne v tom "nosim" letne kozene rukavice, jednu jazdu som siel aj uplne bez rukavic, bolo v tom prijemne teplo, len mi bola zima na prsty zo studenych pacok brzd :)
Prílohy
03.jpg
(117.91 KiB) 3069 stiahnutí
04.jpg
(119.11 KiB) 3072 stiahnutí
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#21 Príspevok od užívateľa TomasARN » Po Okt 06, 2008 9:44 am

ozaj to moze byt dobre, mozes jazdit, pokial nebude sneh alebo lad, len na male skutre to je nepouzitelne alebo sa mylim?

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#22 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Okt 06, 2008 10:07 am

mylis sa :)
termoscud aj to na gripy sa objednava podla modelu a ked to v zozname nie je, existuju aj univerzalne nielen na skuter ale aj na motorku...a niektore dokonca krajsie, take zralocie :)

tusim neopren...

Obrázok
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
DOM
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 209
Dátum registrácie: So Aug 30, 2008 10:07 am
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Bratislava/Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#23 Príspevok od užívateľa DOM » Po Okt 06, 2008 10:17 am

kvalitna ukazka.... tiez sa cudujem, ze u nas to vobec nie je vidiet ... napr. v Zeneve to ma skoro kazdy skuter a jazdia kym nie je sneh ...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#24 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Okt 06, 2008 10:26 am

ja som tu taka lastovicka co leto nerobi :)
vonku je to bezna vec, tuna nie lebo vacsina uz zazimovala...
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Termoscud (leg cover) Tucano Urbano

#25 Príspevok od užívateľa TomasARN » Po Okt 06, 2008 11:30 am

tu ,,deku,, na nohy maju teraz v louise za 19.90 Euro, zlacnene z 29.90 Euro, je to v katalogu na oktober a je to na mensie skutre

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"