Potulky po Vychodnom Slovensku,Morske oko-perla vychodu.

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
BAJO1977

Potulky po Vychodnom Slovensku,Morske oko-perla vychodu.

#1 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » St Okt 10, 2007 11:35 pm

Takze cavte vsetci,viem,ze asi taketo minicestopisne clanky si tu nenajdu prilis vela citatelov,ale mozno daju niektorim z Vas inspiraciu na najblizsi scooter-vylet(alebo na buduci rok),a ked nie tak aspon Vas oboznamim,co tu na Vychode mame a stoji za to si tu pozriet(najlepsie na scootri),alebo aspon precitat.Dnes v robote som uvazoval,ze je pekny den a,ze tych dni bude uz len menej a menej tak by nebolo od veci niekde vypadnut,kedze este nie je uplna zima,hoci teplo inak vyzera.Hned mi napadlo uz nami spominane Morske oko(s misom sme sa aj chystali len ten vyfuk ,nas vtedy zradil :evil: )taktiez aj Fokus zabehoval svoju zltu kobylku,tak sme,aj pre pokrocily cas(a,pre nie najteplejsie pocasie)nechcali to tak,ale nabuduci rok si tam zabehneme spolocne,ked bude cas a chut,takze spat k mojmu vyletu.V robote som koncil o 15:00,pri ceste autom domov som si v hlave urobil plan,priblizne vymedzil cas, kde a ako dlho sa zdrzim,to hlavne kvoli slnku,a dlzke zvysneho dna.Doma som si vsetko potrebne nachystal,a pod ho na Morske oko,len pre informaciu,spravil som 78km(myslim trasa tam-spat),vyrazil som o16:15,vratil sa 18:20cize zhruba nieco cez 2 hodinky,cestovna rychlost bola v rozmedzi 70-90km/h v jednom pripade som pridal zhruba na 105km/h(aj to len pri obiehani nalozenej tatry s drevom),cize tak pohodova jazda,cez tie klukate dedinky by sa to ani rychlejsie nevyplatilo(nepozorne decka),co mna prekvapilo bol,uplne novy asfalt asi na 75% celej trasy,a to myslim v dedinach tak povediac Panubohu za chrbtom(ved uvidite na foto).A este mala poznamka na fotkach je vacsinou scooter,keby ste niekto bol so mnou tak by som fotil Vas,ale kedze som isiel sam tak ako model v tejto peknej prirode mi stalo XC,ak nie priroda sama.Morske oko je prirodne jazero,ktore lezi pod vyhasnutou sopkou Vihorlat,a patria do chranenej krajinej oblasi,je to jedno z mala jazier,kde este mozte vydiet cistulinku vodu ,sem-tam raka,alebo pstruha,ale dost bolo tarania pofotil som aj nejake tie tabuke,takze vsetko ostatne si mozte precitat na nich, podme ku fotkam Obrázok
takze v pozadi mozte vydiet uz spominanu vyhasnutu sopku Vihorlat(a taktiez novy asfalt),na opacnej strane hoci to na tejto fotke nevydiet je sirava.Obrázok
toto je motorest pri celkom peknom rybniku,asi 12km od Oka,chcel som si tam dat caj,ale nakoniec som si to rozmyslet(tolko casu som az nemal,bolo zhruba nieco okolo 16:50),tak aspon spravil foto,a ide sa dalej
Obrázok
tato fotka hovori sama za seba,inak vsade bolo dost hubarov po lese.
Obrázok
tto je vlacik,ktory vraj sluzil pocas 2.svet.vojny,taktiez sa hovori,ze na dne Oka je zostrelene lietadlo,ci je to pravda,to ani srnka v lese netusi...
Obrázok
No to je rampa ,odkial som sa uz musi peso(niekedy je aj otvorena)je to asi 70-100m od Oka..
Obrázok
takze nejake tie foto z Oka,je tam vazne pekne aj na jesen.....
Obrázok
toto je vypust
Obrázok
Obrázok
tie cierne kusky vo vode su ryby
Obrázok
a konecne aj jaObrázok

Obrázok
a teraz uz spominane tabule
Obrázok
Obrázok
tak zatial tolko o chvilku este nieco tu prihodim.

BAJO1977

#2 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Št Okt 11, 2007 12:03 am

Da sa to aj cele obist,ale s pocitom,ze scooter pred rampou sam tak som to nechal tak,a radsej som vytiahol z vesty horalku a podelil sa s nou s rybami,a pomalicky sa pobral sat ku scootriku,spustil som sa este k parkovisku,kde som mal parkovat ,to je asi 200m nizsie,(cez leto byva skoro plne). spravil este niekolko z poslednych zaberov a vychutnal si to ticho...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

cestou domov som mal v dialke po lavej ruke siravu tak som(aj za jazdy) :oops: spravil nejake to foto

Obrázok

zapad slnka(zacina riadna kosa!!!!)

Obrázok

Obrázok

takze to bol dnes moj vylet,skora,ze je uz jesen,toho roku to uz asi nestihnem,ale na buduci rok by som rad siel do najvychodnejsiej dedinky(Nova Sedlica),a taktiez pozriet Starinu,alebo aspon co najblizsie sa dostat k nej,(jasne,ze aj Moravu a Balaton s fokusom)dufam,ze cez zimu pekne v teplucku nad tym porozmyslate a sa pridate a zrobime z toho super vylety,takze turistike zdar,a na SCOOTROCH OBZVLAST!!! :wink:

///trosicku som poupravil fotky - THeBaNDiT

Užívateľov profilový obrázok
shobull
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Pi Júl 27, 2007 9:12 am
Skúter: neuvedený
Bydlisko: BARDEJOV

#3 Príspevok od užívateľa shobull » Št Okt 11, 2007 12:08 am

Pochvala, pekne fotky, velmi dobry napad taketo cestopisy, mohli by sme taketo cestopisy robit kazdy tam kde byva, aby sme vedeli kam sa mame vybrat na vyjazdy. A to hovorim aj o zapado a stredoslovakoch.

Inak pokracuj v tom, a budes Slavnejsi ako Ewan McGregor a jeho motocestopisy alebo ElenaFilatova a jej potulky Černobyom na Suzuki :D(i ked je to vrajže FAKE)

Okdaz pre fokusa.
Keď sme už pri černobyle, FOKUS!! nepojdeme tam na vyjazd? KeĎ už planuješ tu moravu? Však aj vychod od vychodu je pekný a aktívny - radkioaktívny. :D :D
podpis som si este nenastavil

focus
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 384
Dátum registrácie: Št Sep 07, 2006 1:29 pm
Skúter: yamaha tdm 900

#4 Príspevok od užívateľa focus » Št Okt 11, 2007 12:12 am

Velmi pekne.mate tam vsade nieco zaujimave.uz sa tesim na buducu sezonu na okolie siravy.
podpis som si este nenastavil

BAJO1977

#5 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Št Okt 11, 2007 12:23 am

no a ja sa tesim na Vas 8)
to shobull:s tym cernobylom to nie je zly napad,mozno by nam to tam slapalo lepsie,alebo by scootre z radioaktivity aspon narastli,z 50cm3 na 500cm3 :D :D

bude super ak kazdy kto moze prispeje,ved urcite je toho na pozeranie a vozenie sa aj vo vasom okoli dost,ja :banghead: ,ze ma to nenapadlo skor mohol som urobit viac vyjazdov ked bolo este teplejsie,je tu co pozerat,ale ved na buduci rok nieco spolocne poriesime......

Užívateľov profilový obrázok
XAWIER
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 990
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 10:59 am
Skúter: Kymco XC 300i
Bydlisko: SB - Sunset beach

#6 Príspevok od užívateľa XAWIER » Št Okt 11, 2007 4:04 pm

No ved to je ten problem, ze byvam na Slovensku, ale nepoznam ani cely vychod detailne. Na motorkach sa to spoznavat da. Je to krasa.
Len mi treba zohnat (a nasporit love) na vacsiu motorku :)
Kymco Xciting 300i

Užívateľov profilový obrázok
LoLMAn
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 4:04 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

#7 Príspevok od užívateľa LoLMAn » Št Okt 11, 2007 5:21 pm

bajo:a co ked sa nam skutre zmensia z 50ccm na 5ccm...

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Okt 11, 2007 6:33 pm

aj ja uz dlho uvazujem napisat o jednom super mieste pri velkom krtisi...asi sa k tomu konecne odhodlam...pieskova bana (teda skor lom) v pribelciach :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

BAJO1977

#9 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Št Okt 11, 2007 8:13 pm

dakujem,ze ste ma nezniesli pod ciernu zem,ze to nema nic spolocne s tuningom,ak mate nieco pekne vo vasom okoli napiste,rad si to precitam,na nas slovakov je to divne,ze poriadne nepozname Slovensko(ake tu mame pekne miesta),a rozmyslame o cestach k moru,takze najprv musime precestovat Slovensko(financne menej narocne).Dnes som nasiel kamenolom asi 35 km od Michaloviec,kazdy tam chodi fotit skamenelinu velryby(ze vraj preto tam prestali tazit)takze, to je dalsi bod programu na buduci rok ked sem zavitate,overime si to na zivo ci je to len kacica,alebo skutocnost.

to shobull:ved aj ty si mal fajny vyjazd s fotom domasa(tanky a lietadla)
to LoLMAn:z 250cm3 ma25cm3,skoro200kg, :shock: ,tak to tam radsej nejdeme :D :D
to alkatelko:daj to sem tu pieskovu banu,urcite tam je pekne
to mPershing:ved ty mas burgosa,to je na cestovanie ako stvorene,a ten kusocek horalky,sluzil ako navnada na fotenie,pre tie "modelky"
to Xawier:kto setri ten sa docka,ved skus aj ty 70cm3 liatinu,ci sa ti neoplati?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#10 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Okt 11, 2007 8:53 pm

inac neviem ci by to nebolo zle hadzat do clankov a recenzii...vzdy by sa dalo do nazvvu temy ze tip na vylet a miesto alebo take daco...aby to bolo prehladne...co vy na to?
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

BAJO1977

#11 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Št Okt 11, 2007 9:26 pm

moze byt,nech navnadime aj viacerych....


///tema je zamknuta, ak ju chcete odomknut, kontaktujte ma pomocou Sukromnej spravy - THeBaNDiT

Zamknuté

Návrat na "Východné Slovensko"