Plexi štít

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Kačák
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Aug 10, 2013 9:04 am
Skúter: Tauris
Bydlisko: Bratislava

Plexi štít

#1 Príspevok od užívateľa Kačák » Ne Apr 06, 2014 7:20 pm

Ahojte,

Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s plexi-štítom na skuter. Dala by som si niečo také dať spraviť, len neviem ktorý je najlepší a či to nejak výraznejšie pomáha (hlavne proti fúkaniu) poprípade či nevytvára privelký odpor vzduchu...

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ne Apr 06, 2014 7:52 pm

vitaj na fore... :) Plexistit na scootri dost pomaha proti naporu vetra, na druhu stranu znizi najma u 50ccm maximalnu rychlost... je to proste nieco za nieco... a nevieme, aky scooter mas (Tauris je prilis vseobecne).
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
Kačák
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Aug 10, 2013 9:04 am
Skúter: Tauris
Bydlisko: Bratislava

Re: Plexi štít

#3 Príspevok od užívateľa Kačák » Po Apr 07, 2014 8:16 am

konkrétne je to Tauris Avenida 125, chcela som to hlavne proti fukaniu :) u 125-ky tiež znižuje citelne rychlosť ?

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#4 Príspevok od užívateľa PeterZ » Po Apr 07, 2014 8:54 am

Tu je to ako tak popísané :D
ODPOR, ZAVISLOSŤ NA TVARE, VEĽKOSTI PLOCHY A RÝCHLOSTI.

Odpor ako taký má množstvo podôb a druhov a je závislý od mnohých okolností. V letectve sa všetko točí okolo aerodynamického odporu.

Odpor krídla je daný profilovým a indukovaným odporom.

Profilový odpor je odpor jednotlivej časti krídla nekonečného rozpätia s daným profilom. Profilový odpor sa skladá z tlakového a trecieho odporu.

Trecí odpor je časť profilového odporu, ktorá je zapríčinená trecími silami. Vzniká vplyvom väzkosti vzduchu pri obtekanom povrchu.

Indukovaný odpor je časť odporu krídla, ktorá súvisí so vznikom vztlaku na krídle konečného rozpätia.

Odpor letúňa je odpor pozostávajúci z odporu krídla, škodlivých odporov iných častí letúňa a interferenčného odporu, ku ktorým sa môžu podľa letových podmienok pričleniť aj ďalšie odpory.

Interferenčný odpor je časť odporu letúňa, ktorá vzniká vzájomným pôsobením jednotlivých častí letúňa na seba. ( krídlo – trup – smerové plochy a iné časti )

Škodlivý odpor je tlakový a trecí odpor všetkých častí letúňa okrem krídla.

Tlakový , alebo aj tvarový odpor je časť profilového odporu, ktorú určuje výslednica tlakových síl pôsobiacich v smere nerozrušeného prúdu ( v smere letu )

Prúdnica je čiara, ktorej dotyčnica v ktoromkoľvek bode prúdu súhlasí so smerom ( vektorom ) rýchlosti prúdenia – pre laickú leteckú verejnosť si prúdnicu možno predstaviť ako dráhu častice prúdu v čase spojenú do jednej krivky opisujúcej jej dráhu počas nami potrebného sledovaného časového limitu a dráhy ktorú za tento časový interval prekoná.

Aerodynamický odpor je sila, brániaca telesu v pohybe v smere jeho okamžitej rýchlosti. Celkový odpor pohybujúceho sa telesa – v našom prípade uvažujeme o profile – je teda daný súčtom tvarového a trecieho odporu.

Tento odpor vzniká z rozdielu tlaku na prednú a zadnú časť telesa a je veľmi silne ovplyvňovaný samotným tvarom ofukovaného telesa. Ak porovnáme odpor telies ktoré majú rovnakú čelnú plochu a sú ofukované rovnakou rýchlosťou zistíme, že ich hodnota odporu sa bude líšiť. Najmenší odpor bude mať teleso vretenovitého tvaru a najväčší odpor bude mať teleso miskového tvaru . V prírode a vo všeobecnosti má najmenší odpor zo všetkých známych telies - kvapka dažďovej vody. Z toho vyplýva, , že vplyv na veľkosť odporu má tvar samotného telesa a ten sa v aerodynamike vyjadruje pomocou súčiniteľa odporu označovaného cx. Odpor Q sa matematicky definuje pomocou vzťahu :

ρ v2

Q = cx ––––––– S

2

kde v je rýchlosť letu

S je plocha telesa, resp. prierez telesa kolmý na smer prúdu

ρ hustota prostredia

cx súčineteľ ( koeficient ) odporu

konštatovaním sa dostaneme k záveru, , že pri danej ploche S , známej rýchlosti prúdenia v a hustote ρ závisí odpor telesa v prostredí na jeho tvare a je charakterizovaný súčiniteľom odporu cx

Odpor trecí – pri pohybe vzduchu, ktorý sa v skutočnosti nechová ako ideálny plyn vzniká medzi jeho navzájom sa pohybujúcimi časticami trenie. Pôsobením týchto vnútorných trecích síl ( väzkosti ) sú prdiace častice v blízkosti telesa spomaľované - napríklad na povrchu krídla. Povrch krídla pôsobí spomaľujúco a proti pohybu častíc. Podľa zákona akcie a reakcie pôsobí častice spätne na obtekaný povrch krídla silou rovnakej veľkosti a táto sila sa označuje ako trecí odpor. Väzkosť, trecí odpor je priamo úmerný na μ súčiniteľi vnútorného trenia a taktiež na drsnosti povrchu. Tento odpor vzniká trením v medznej vrstve o povrch telesa. P

Pri telesách s veľmi dobrými aerodynamickými tvarmi, napríklad krídla letúňa je podiel odporu pripadajúci na tvarový profil veľmi malý a pôsobiaci odpor je v prevážnej miere , alebo dokonca úplne ovplyvnený trecími silami.



Tvarový odpor - na príklade si uvedieme čo vlastne tvarový odpor je. Predstavme si rovnú dosku na ktorú kolmo pôsobí prúd vzduchu. Na prednej starne tejto dosky kde naráža prúd vzduchu vzniká sila ktorá dosku tlačí v smere prúdenia vzduchu a na zadnej strane kde sa prúd vzduchu nedokáže prispôsobiť tvaru dosky vzniká turbulentné prúdenie. Na dosku zo zadnej strany pôsobí podtlak znovu v smere prúdenia vzduchu ktorý naráža na prednú stranu dosky. Výsledná sila sa nazýva tvarový odpor.

Porovnanie odporu pri obtekaní prúdu vzduchu rôznych tvarov telies



G je váha

R je aerodynamická sila

Q je odpor





Veľkosť tvarového odporu závisí od veľkosti a tvaru telesa, závisí ešte od rýchlosti prúdenia vzduchu, lebo pri vyšších rýchlostiach prúdenia dôjde pri kontakte s obtekaným telesom k väčšiemu zbrzdeniu vzdušného prúdu a následne rozsiahlejšej turbulencii na jeho konci. V neposlednej rade veľkosť tvarového odporu závisí od veľkosti ( čelnej plochy ) obtekaného telesa ( doska o veľkosti 1 x 1 m má v podstate menší odpor ako dopravné lietadlo – ale na doske sa nedovezie 200 platiacich pasažierov ), lebo o väčšie teleso sa zbrzdí väčšie množstvo vzduchu.

Aký má tvar telesa vplyv na veľkosť odporu ? Doska kolmo na prúd vzduchu má veľký tvarový odpor preto, že veľká časť prúdiaceho vzduchu musí zbrzdiť svoj pohyb o plocho dosky a následne je strhávaná na zadnej časti dosky to turbulentného prúdenia. Valec v prúde vzduchu má už podstatne menší tvarový odpor, pretože na jeho kruhovom tvare sa prúd vzduchu dokáže prispôsobiť tvaru bez výraznejšieho brzdenia a k turbulentnému prúdeniu za valcom dôjde až v bode najvyššieho bodu dráhy prúdiacich častíc na povrchu valca. Inak sa tomuto prechodu prúdenia z laminárneho do turbulentného hovorí aj – odtrhnutie prúdnic , alebo úplav – chaotické správanie sa prúdenia. Najmenší tvarový odpor má tvar pripomínajúci dažďovú kvapku. Jej predná časť má v reze tvar valca a jej zadná časť sa postupne plynulo zužuje do špičky. Principiálne vzduch nedokáže vďaka svojej väzkosti medzi jednotlivým časticami, obtekať telesá s malým zakrivením povrchu ( valec , doska, kváder ) a preto sa musí byť tvar telesa prispôsobený tejto vlastnosti vzduchu. Takémuto tvaru hovoríme prúdnicový. Veľkosť odporu sa udáva v už hore spomínanom bezrozmernom čísle cx súčiniteľ ( koeficient ) odporu. Čím je hodnota cx nižšia tým lepšie ( pozor nemýliť si to s IQ !!! ) . Teleso s malým cx kladie obtekanému médiu nižší odpor. Pre porovnanie bežný cx súčiniteľ ( koeficient ) odporu u osobných áut je 0,3 a to je už čo povedať, že je to aerodynamické auto !, ale obyčajné lietadlo ma cx súčiniteľ ( koeficient ) odporu v hodnote asi 0,05 a to je ešte riadne veľká odporná skriňa ! Je to spôsobené tým , že krídla kladú prúdiacemu vzduchu veľmi malý odpor, lebo ich profil je podobný práve ideálnemu prúdnicovému tvaru kvapky dažďa. Naopak najväčší tvarový odpor v prírode má teleso vydutého polguľovitého tvaru – známe z praxe ako padák, pretože odpor ktorý kladie prúdiacemu vzduchu je znásobený ešte celkovou plochou tvaru padáku a preto sa na padáku o priemere rádovo 5 – 6 m môže človek v bezpečí, po výskoku z lietadla a otvorení padáku v dostatočnej výške, dopraviť na zem.

No z toho teda vyplýva - čím rýchlejšie pôjdeš tým bude odpor vzduchu väčší. Určite Ti narastie spotreba a zníži sa maximálka ale o koľko to zistíš až pri namontovaní a používaní.
Prílohy
odpor prúdenie.jpg
Naposledy upravil/-a PeterZ v Po Apr 07, 2014 8:11 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Plexi štít

#5 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Po Apr 07, 2014 9:02 am

Teda z toho čo si tu napísal ma oslovila iba posledná veta :D
Ozaj je to laicky napísané, aby tomu pochopil každí :ROFL:
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: Plexi štít

#6 Príspevok od užívateľa dolar100 » Po Apr 07, 2014 10:04 am

No neviem ci jej taketo strohe vysvetlenie bude stacit. Inak ta posledna veda je tiez chutovka.

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#7 Príspevok od užívateľa mucow » Po Apr 07, 2014 12:24 pm

Ty chlape na čom fičíš? :shock: :) Som to ani nevládal prečítať :D
Dalo sa to napísať aj takto:
Namontuj si ho je to dobrá vec, a na rýchlosti to pocítiš len minimálne, ak vôbec.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Plexi štít

#8 Príspevok od užívateľa myso » Po Apr 07, 2014 1:26 pm

Plexi je super vec ale treba si zvolit spravnu velkost. Ja som dost vysoky a mal som celkom problem s hlukom, ktory sa za nim vytvara. Idealne je ak ti bude siahat niekde do urovne klucnych kosti alebo potom aspon nad uroven brady. Vtedy podla mojich skusenosti je za nim najvacsi klud. Ak niesi vysoka, co predpokladam tak za valkym plexi mozes mat porovnatelne ticho ako v aute ;)
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#9 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Apr 07, 2014 2:15 pm

mucow napísal: Namontuj si ho je to dobrá vec, a na rýchlosti to pocítiš len minimálne, ak vôbec.
netvrdil by som to...na vespe 125ccm najvacsie plexi znizilo maximalku o 15km/h...pri protivetre aj o 30...cim slabsi motor o to viac to pocitis...
ja stale tvrdim...ked nechcem aby na mna fukalo idem autom...moto je o tom ze si na vzduchu...zas skuter nejde 250 aby bolo treba zavetrie :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Plexi štít

#10 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Po Apr 07, 2014 5:44 pm

Dakedy ten štíť môže pomôcť aj zvýšiť rýchlosť, v závisloati od veľkosti a tvaru pretože nápor vzduchu sa rozrazí na oblom štíte a nezbrzdí sa na tele jazdca, ktoré zvyčajne pôsobí skôr ako ten padák. Neplatí v mojom prípade, ja mám, pekné oblé brucho, takže mňa vzduch obteká v ideálnych podmienkach, žiaden obrátený lavór nehrozí.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#11 Príspevok od užívateľa PeterZ » Po Apr 07, 2014 8:13 pm

mucow napísal:Ty chlape na čom fičíš? :shock: :) Som to ani nevládal prečítať :D
Dalo sa to napísať aj takto:
Namontuj si ho je to dobrá vec, a na rýchlosti to pocítiš len minimálne, ak vôbec.
ono keby že som to tak "sucho" napísal ako si písal ty tak by sme tu nemali zábavu na fóre :crazy:

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#12 Príspevok od užívateľa mucow » Po Apr 07, 2014 9:34 pm

Ale Peťo dúfam že si sa neurazil, napísal som to ako srandu.
98% toho čo si dal mi dajak nevošlo do hlavy.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#13 Príspevok od užívateľa PeterZ » Po Apr 07, 2014 9:46 pm

ee nem urazil som sa

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Plexi štít

#14 Príspevok od užívateľa Petom » Ut Apr 08, 2014 8:16 am

Peto, pekny uvod do aerodynamiky. Ja som si z toho odniesol: ak si otocim moje obrovske plexi opacne - vydutou stranou dozadu, bude fungovat ako airbag :lol:
Akurat mi je luto chudatka Kačiatka :cry: , lebo sa nejako stratila v tej vasej debatke.
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
Kačák
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Aug 10, 2013 9:04 am
Skúter: Tauris
Bydlisko: Bratislava

Re: Plexi štít

#15 Príspevok od užívateľa Kačák » Ut Apr 08, 2014 9:04 am

to maš pravdu kusok som sa stratila :D :D hlavne v tom fyzikálnom článku. Ale ďakujem všetkým, rozhodla som sa že si to idem dať budúci týždeň namontovať, a dám vedeť ako funguje 8)

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#16 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 08, 2014 3:29 pm

ked proti vetru spomali tak po vetre to ide ako plachetnica. ja bez stitu uz nejazdim nic. mozes ist aj v saku lebo sa nezaseres od much, mozes ist v kose, mozes ist v dazdi. same vyhody. a ci to ide 90 alebo 70 to mas v podstate jedno. cim vacsie tym lepsie

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Plexi štít

#17 Príspevok od užívateľa Dusan » Ut Apr 08, 2014 5:09 pm

Mam pocit ze ty co nemaju plexi su prilahnuty na skutri aby nekladli odpor alebo maju aerodynamicke hrude.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#18 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ut Apr 08, 2014 6:35 pm

Kačák je dievca, tak to bude skor ten druhy pripad... :D

(sorry, nedalo mi :ROFL: )
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
Kačák
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Aug 10, 2013 9:04 am
Skúter: Tauris
Bydlisko: Bratislava

Re: Plexi štít

#19 Príspevok od užívateľa Kačák » Št Máj 22, 2014 7:06 pm

Ďakujem za rady, plexina namontovaná, možem povedať že funguje perfektne :) vobec nedava taky odpor ako som čakala, a fúka o 98% menej, parada :D

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#20 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Št Máj 22, 2014 7:30 pm

Vďaka plexi budeš aj suchšia :) ale už ho máš tak to zistis veľmi rýchlo :) a tiež je dobré na muchy... pekne pinkaju po plexi a nie do teba... :)
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Plexi štít

#21 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 22, 2014 8:05 pm

Ale opatrno pri čistení....len namokro a čo najviac vody ...ja som moje zvykol šmolígať len okenou a papierovou uterkou a už je to poznať....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Andyaprilia
skútrista
skútrista
Príspevky: 254
Dátum registrácie: St Máj 07, 2014 3:43 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 500
Bydlisko: Sereď

Re: Plexi štít

#22 Príspevok od užívateľa Andyaprilia » Št Máj 22, 2014 9:02 pm

...aj ja mám veľký turistický štít a pohodička...kľudne aj v 90-tke...necítiť žiadne extra spomalenie..a viac ísť nepotrebujem...a helmu som ešte od mušiek neumývala...jedine keď prší,tak je viditeľnosť na milú kedveš...:)
...POHODA...KLÍDEK...SCOOTRIČEK...

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Plexi štít

#23 Príspevok od užívateľa gombo » Št Máj 22, 2014 9:05 pm

Ja mam tiez turisticke plexi a som maximalne spokojny.
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Plexi štít

#24 Príspevok od užívateľa Rips. » Št Máj 22, 2014 10:06 pm

Ja by som dal plexi aj dole :-D Sak motorkar bez musiek medzi zubami neni motorkar :-D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Plexi štít

#25 Príspevok od užívateľa Dusan » Pi Máj 23, 2014 7:43 am

VLADY napísal:Ale opatrno pri čistení....len namokro a čo najviac vody ...ja som moje zvykol šmolígať len okenou a papierovou uterkou a už je to poznať....
No nieje paperova utierka ako paierova utierka,nahorsie su hygienicke vreckovky tie skriabu neskutocne, ale taky luxusny hajzel papier je OK

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"